Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Cumulated Dimension Nulová kóta

Kompletní přehled příspěvků v tématu Cumulated Dimension Nulová kóta řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jiří Lašák

Poslat zprávu | Profil
Datum: 5.7. 2016 | Zobrazeno: 8134x
Konfigurace CATIA: V5-6 R24

Text dotazu:
Dobrý den,
Mám problém, že ve firmě moji předchůdci(kteří již u nás nepracují) nechali "skrýt" nulovou tedy počáteční kótu a já ač se snažím sebevíc ji tam nemohu dostat zpět.
Výkres startuji přes přednastavené šablony A0-A4 (newfrom) a zde to nefunguje pokud, ale spustím přes new->drawing tak to jde.

Děkuji za rady.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5888] | Publikováno: 06.07. 2016 - 09:46
Dobrý den,

tohle by mohl být nastavené někde ve výkresovém standardu. Pokud se kóta vytvoří při File - New (s nějakým jiným standardem) a ze šablony ne, tak snad ani jiná možnost není.

Můžete vyzkoušet jednoduše:

Jděte vy výkresu do File - Page setup a změňte standard. Pokud se potom budou kóty vytvářet, je to jasné.

Editace standardu se provede v Admin módu - Tool - Standards (vybrat ten který je použitý pro šablony).
Jiří Lašák

Poslat zprávu | Profil
[#5889] | Publikováno: 07.07. 2016 - 09:53
No právě to jsem si taky říkal ... změnil jsem hodnoty jak zmiňujete v Admin módu - Tool - Standards a funguje jak jsem psal výše. Takže problém bude někde v šablonách. Otázka zní nastavuje se tohle ještě jinde? (já nastavoval postupem: otevřít šablonu v Admin módu - Tool - Standards -> změna parametrů stejně jako v File - New, ale i přes to nefunkční)
Jiří Lašák

Poslat zprávu | Profil
[#5890] | Publikováno: 07.07. 2016 - 09:55
Pro vstup do Admin módu jsem použit tento návod:

https://www.youtube.com/watch?v=WCLFT_KdrNY
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5891] | Publikováno: 07.07. 2016 - 10:18
Takhle ne, musíte změnit standard šablony. Tj. otevřít šablonu, klidně ve standard módu, a změnit její standard. Takže File - page setup a vybrat ten změněný standard. Možná budete muset nejdřív vybrat nějaký jiný, a pak znovu ten změněný. Anebo ještě lépe si standart uložte pod novým názvem, abyste poznal, který je nový a který starý. Pak se z toho člověk snadno zblázní :-)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.