Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Porovnání dvou podobných součástí Catia V6

Kompletní přehled příspěvků v tématu Porovnání dvou podobných součástí Catia V6 řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
youwee

Poslat zprávu | Profil
Datum: 4.7. 2016 | Zobrazeno: 9340x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahoj. Potřeboval bych porovnat rozdíly mezi dvěmi součástmi nějakou elegantnější metodou než jsou booleanské operace. V Catii V5 je modul DMU space analysis a v něm je funkce compare products. Licenci DMN sice dostupnou máme, ale tuhle funkci compare products mi to nenabízí. Chtěl jsem to tedy zkusit ve V6. Tady už digital mockup mám i bez tahání licence, ale fci compare products jsem tu taky nenašel. Když jsem mrkl do shareable products, tak jsem licenci DMN vůbec nenašel.

Poradí někdo nějakou šikovnou metodu jak porovnat 2 podobné součásti? Díky

Matějček Pavel

Poslat zprávu | Profil
[#5877] | Publikováno: 04.07. 2016 - 10:24
Ahoj,
v modulu "Design Review" (severní část kompasu) je tam funkce "3D Compare"
youwee

Poslat zprávu | Profil
[#5878] | Publikováno: 04.07. 2016 - 10:57
Ahoj, díky za odpověď. Mohl bys to rozepsat trošku podrobněji? Mám být v silver-layeru, nebo v blue-layeru? Přiznám se, že s tím kompasem uprostřed dole vůbec nepracuju a beru to je jako nějaký nutný zlo, co mi tam jen zavazí :-) Ona celá ta V6 je zlo, zlatá 5 bez enovie. Zkoušl jsem rozkliknout tu severní čtvrtku a jen mi to zprůhlední všechny díly, ale co dál? Tu fukci jsem nikde nenašel :-/ Díky za radu a trpělivost
Matějček Pavel

Poslat zprávu | Profil
[#5879] | Publikováno: 04.07. 2016 - 11:39
Ahoj,
jakou verzi V6 máte? Já tu mám a znám jen 2014x a 2015x :-/
v obou tato fukcionalita je, ale nevím jak je to u starších verzí.
Každopádně by to mělo být v sektoru "Social and Collaborative" aplikace "Design Review" a v ní ikonka "3D Compare"
Spustí se to na jednom dílci , nebo sestavě ... a potom se vybere ta druhá k porovnání.
youwee

Poslat zprávu | Profil
[#5880] | Publikováno: 04.07. 2016 - 11:56
2016 takže bych to tu měl mít. Pochybuju že by to odstranili. No ikdyž Dassault že...
Já spíš asi nevím kde to vůbec hledat. Jsem v assembly design, rozkliknu teda ten kompas a pak co? Pak někde mimo ten kompas najdu tu funkci? Protože v tom komapasu ji nevidím. Nebo že bych ho měl nastavenej nějak jinak?

Přiložené obrázky:

Matějček Pavel

Poslat zprávu | Profil
[#5881] | Publikováno: 04.07. 2016 - 12:35
U nás kompas a první nabídka vypadá takhle:

Přiložené obrázky:

Matějček Pavel

Poslat zprávu | Profil
[#5882] | Publikováno: 04.07. 2016 - 12:35
a ikona funkce 3D Compare takhle:

Přiložené obrázky:

youwee

Poslat zprávu | Profil
[#5883] | Publikováno: 04.07. 2016 - 12:37
Tak v tomhle je zakopanej pes... My tu 3DExperience nástavbu (nebo jak bych to nazval) nemáme :-(
Matějček Pavel

Poslat zprávu | Profil
[#5884] | Publikováno: 04.07. 2016 - 12:37
Ten váš kompas mi přijde jako z verzí max 2013x kde byl dole uprostřed a ty neznám :-/
youwee

Poslat zprávu | Profil
[#5885] | Publikováno: 04.07. 2016 - 12:49
Tak jsem kecal... máme verzi V6R2013. Já se díval do záložky help/about catia V6 a tam jsem viděl 2016, jenže to je jen nějaký hotfix. :-/

Přiložené obrázky:

Matějček Pavel

Poslat zprávu | Profil
[#5886] | Publikováno: 04.07. 2016 - 12:55
jedině se zkusit podívat do helpu, jestli tam ta funkce není někde zašitá ;-)
Slavoslav

Poslat zprávu | Profil
[#5887] | Publikováno: 04.07. 2016 - 13:29
"Licenci DMN sice dostupnou máme, ale tuhle funkci compare products mi to nenabízí."

neviem ako v 6tke, ale v 5tke treba zapnut licenciu SPA a az potom zapnut DMU Space Analysis
Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#6788] | Publikováno: 06.03. 2020 - 08:49
Zdravím,
Existuje nějaká podobná funkce také v Catii V5-6? Hledal jsem tu na fóru a nenašel.
Zatím používám to, že jeden díl přebarvím na modro, jeden na žluto a jeden z nich dám průhledný. Po složení na sebe potom shodné plochy jsou šedozelené a neshodné buď modré, nebo žluté. Někdy ovšem tento postup není úplně použitelný...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6789] | Publikováno: 06.03. 2020 - 13:51
Dvě různé hodně kontrastní barvy a kontrola průhledu je pořád dobrý a osvědčený postup. Jen to chce mít nastavené největší detaily zobrazení, aby se neukazovaly "otesánky" ale co nepřesnější geometrie.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.