Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Transparentnost

Kompletní přehled příspěvků v tématu Transparentnost řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Vladimír Milis

Poslat zprávu | Profil
Datum: 26.5. 2016 | Zobrazeno: 8156x
Konfigurace CATIA: V5R24

Text dotazu:
Dobrý den.
Můj dotaz se týká nastavení transparentnosti celku. Upozorňuji, že jsem pouhý uživatel, který neprošel žádným školením a sám se učím používat program z hlediska obrazového výstupu do technické dokumentace. Mám k dispozici rozsahem velký model letadla a potřeboval bych pár příkazy nastavit transparentnost všech dílů na neprůhledný. Pokud to lze, prosím pokud možno přesný popis jak na to. Děkuji.
Laďa

Robert Nikodem

Poslat zprávu | Profil
[#5823] | Publikováno: 26.05. 2016 - 10:18
Dobrý deň.

Skúste podľa tohto:
V strome (alebo priamo na konkrétny diel v produkte) si myškou kliknite pravým na part/diel ktorý chcete aby nebol priehľadný.
Vybrať "properties", kliknúť ľavým.
Vybrať kartu "graphic", a časť "transparency", posuvníkom zvoliť stupeň (0=nepriehľadné, 255=priehľadné).
Aplikovať a potvrdiť.
Malo by to fungovať.

Robo
Vladimír Milis

Poslat zprávu | Profil
[#5824] | Publikováno: 26.05. 2016 - 10:28
Díky zkusím, zda to bude fungovat na všechny díly současně... tisícovka dílů by se mne takto nechcela dělat.
Vladimír Milis

Poslat zprávu | Profil
[#5825] | Publikováno: 26.05. 2016 - 10:40
Takže až po několikanásobném posunutí lišty co udává průhladnost dílů sem dosáhl toho, že se stalo to co jsem chtěl...Děkuji.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.