Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Rozvin v GSD

Kompletní přehled příspěvků v tématu Rozvin v GSD řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Josef Unčovský

Poslat zprávu | Profil
Datum: 11.5. 2016 | Zobrazeno: 9322x
Konfigurace CATIA: V5 R20

Text dotazu:
Dobrý den, dokázal by někdo poradit s rozvinutým tvarem v GSD?
V shhetmetal design jsem vytvořil model pomocí wall, wall on edge následně jsem použil funkci rozvin a vytvořil DXF křivku pro vypálení polotovaru laserem který jsem následně ohýbal.
K-faktor je v GSD definován dle ISO, problém je v tom že výsledná délka rozvinutého tvaru vůbec neodpovídala realitě.
Pokusně jsme potom upravovali délku polotovaru až jsme se po ohnutí dostali na správný rozměr, rozdíl proti tomu co vypočítala Catia byl 2mm.
Další problém je že když vytvořím dva rozměrově shodné modely avšak jeden v GSD pomocí wall on edge a druhý shodný tím že vytvořím nálitek v part designu a následně v GSD použiji funkci hooper, výsledný rozvinutý tvar je u obou těles odlišný.
Věděl by někdo jak dostat z Catie rozvinutý tvar aby měl správné rozměry?
Model přikládám.
Josef Unčovský

Přiložené soubory:
Pokus.zip

Radovan Kuchař

Poslat zprávu | Profil
[#5792] | Publikováno: 11.05. 2016 - 20:09
Ahoj, mě to nejde otevřít , píše mi wrong application level.. v čem to máš ?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5794] | Publikováno: 11.05. 2016 - 21:49
Dobrý den,

pokud při ohýbání dochází k jinému typu deformace než je prostý ohyb, nikdy to nebude 100% přesné.

K-faktor je řízen formulí a hodnota se dá upravit, to není problém.

Zkusil bych to namodelovat v plochách a rozvinout bez přiřazené tloušťky, ale k nejsem si jistý jaká je k tomu třeba licence (možná jen FS, v horším případě GSO). Pak bych čekal nejpřesnější výsledek.
Josef Unčovský

Poslat zprávu | Profil
[#5795] | Publikováno: 12.05. 2016 - 05:54
Ahoj je to ve verzi V5-6
Josef Unčovský

Poslat zprávu | Profil
[#5796] | Publikováno: 12.05. 2016 - 05:58
Dobrý den, je to jen prostý ohyb, ale zaráží mne proč je rozdílný rozvin pro hooper a pro wall-wall on edge, když rozměrově je to shodné.
Josef Unčovský

Poslat zprávu | Profil
[#5798] | Publikováno: 12.05. 2016 - 06:31
Tak jsem dělal pokusy a zjistil jsem že pro použitý materiál (nerezový plech materiál 1.4301 síla1mm) vychází K-faktor 0,175 což je úplně mimo běžné hodnoty ostatních materiálů (0,3-0,5).
Nemá náhodou někdo již vytvořené tabulky jaký K-faktor použít pro různé materiály?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5800] | Publikováno: 12.05. 2016 - 13:30
Josef Unčovský

Poslat zprávu | Profil
[#5801] | Publikováno: 12.05. 2016 - 14:13
To pomůže, ale asi to bude pro standartní konstrukční oceli do Rm<400, pro nerez to asi platit nebude.
Budu zkoušet google.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.