Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Osa nastroje

Kompletní přehled příspěvků v tématu Osa nastroje řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
LIbor Šoupal

Poslat zprávu | Profil
Datum: 4.5. 2016 | Zobrazeno: 8846x
Konfigurace CATIA: V5 R24 MD2+MO2

Text dotazu:
Dobrý den,
chci se zeptat zda neexistuje nějaká finta jak nastavit osu nastroje napřiklad podle nulového bodu pro všechny nástroje v processu.
u 3-osého obrábeni mi připadne zbytečné pro každý nástoj nastavovat Z osu. dekuji Libor

Přiložené obrázky:

Jan Hnátík

Poslat zprávu | Profil
[#5785] | Publikováno: 06.05. 2016 - 20:26
Dobrý den,

úplně nerozumím Vašem dotazu. Ale pravděpodobně děláte něco špatně. U tříosého obrábění nastavíte prvně nulový bod a pak už na osu nástroje vůbec nesaháte.
Na obrázku, co jste přiložil, to vypadá, že je vše v pořádku. Vektor je správně 0,0,1. Máte správně nadefinovaný nul. bod? Osa Z pochopitelně musí být v ose nástroje.

S pozdravem
Jan Hnátík
LIbor Šoupal

Poslat zprávu | Profil
[#5787] | Publikováno: 09.05. 2016 - 06:49
Je to tak jak říkáte, ale s tím rozdílem ze musím pro každý nástroj nastavovat osu nastroje samostatně. a nevím proč mi to děla. možná je to tím že používám vzorový process, kde mám přednastavené parametry obrábění a vloženou většinu nástrojů.
muže to být tím?
děkuji

Jan Hnátík

Poslat zprávu | Profil
[#5790] | Publikováno: 10.05. 2016 - 19:55
Tak to netuším. A co se tedy stane, když tu osu nezadefinujete? Nástroj je pak někam vykloněný nebo to vůbec nejde spočítat?
LIbor Šoupal

Poslat zprávu | Profil
[#5797] | Publikováno: 12.05. 2016 - 06:30
Když ji nezadefinuji, tak but to vygeneruje dráhy ze "šikma" nebo to napíše něco v tom smyslu, že to není rovnoběžné s bezpečnou rovinou. Ale většinou ta první varianta. Já bych potřeboval, nějakou fintu aby to bylo vždy s Z osou nulového bodu, ale aby to hromadně šlo nastavit vše naraz.

Přiložené obrázky:

Jan Hnátík

Poslat zprávu | Profil
[#5799] | Publikováno: 12.05. 2016 - 12:56
Aha, tak už asi vím, co myslíte. V první řadě zkontrolujte, jestli je nul. bod resp. souřadný systém opravdu kolmo k součásti. Zkontrolujte osu nástroje ve chvíli, když vložíte novou operaci a ještě není nadefinována žádná geometrie. Je to 0,0,1 a změní se to na ta Vaše čísla až ve chvíli, kdy vyberete geometrii? Nebo už je ten vektor špatně hned od začátku? Pokud je při vložení 0,0,1 a změní se až po definici geometrie, tak není nul. bod kolmo k obrobku. To byste také poznal na výsledku simulace. Jestliže obráběné plochy nejsou kolmo na osu Z, ručně opravíte vektor na 0,0,1, tak by Vám měl nástroj při simulaci některá místa lehce podřezávat a některá nedořezávat.
Pokud je to už od začátku špatně, tak si to zřejmě nese nějakou chybu již z toho vzorového procesu. Pak asi budete muset opravit ručně všechny operace v tom původním procesu a znovu uložit.
LIbor Šoupal

Poslat zprávu | Profil
[#5808] | Publikováno: 16.05. 2016 - 09:14
Chyba je ve vzorovém procesu. jen nevím k čemu osu nástroje nastavit, když ve vzorovém partu nemám žádné plochy nebo osy. ale to zkusím nějak vymyslet. ještě mě napadá. nedá se osa nástroje nějak nastavit aby vždy byla v Z ose nulového bodu obrobku? ale i tak díky
LIbor Šoupal

Poslat zprávu | Profil
[#5828] | Publikováno: 27.05. 2016 - 18:20
Podařilo se. ve vzorovém partu mám definovanou rovinu a k ní ve vzorovém procesu mám nastavené osy nastroje. takže ať nastavím rovinu jakkoli. vždy jsou osy nástrojů podle této roviny. Moc mi to pomohlo! ještě jednou díky. Libor


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.