Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Zachovani nekterych skrytych hran ve vykrese

Kompletní přehled příspěvků v tématu Zachovani nekterych skrytych hran ve vykrese řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Rozsypal

Poslat zprávu | Profil
Datum: 20.4. 2016 | Zobrazeno: 9013x
Konfigurace CATIA: V5 Release 2014

Text dotazu:
Dobry den,

prosim o radu. prevadim 3d model partu na 2d vykres, a potreboval bych zachovat nekolik skrytych hran (cerhovane). Manualne je odstranovat nechci, protoze je jich velke mnozstvi. Neslo by nejak napr oznacit ty, ktere tam maji zustat a pak jen v properties skryt hidden lines?

dekuji mnohokrat

Petr Woronycz

Poslat zprávu | Profil
[#5751] | Publikováno: 20.04. 2016 - 13:11
Dobrý den,

už jsem to také mnohokrát řešil, ale nenapadlo se mě zeptat. Nicméně jsem přišel na takové řekněme trochu dřevorubecké řešení a tím je toto:

Na výkrese jsem si vygeneroval dva stejné pohledy. Jeden jsem dal bez skrytých hran. Druhý jsem dal se skrytými hranami. Z toho druhého pohledu jsem si vybral hrany, které potřebuji a nakopíroval jsem ho do toho prvního pohledu. Nezapomeňte při kopírování dát active view, aby se opravdu zkopírovalo do potřebného pohledu a ne třeba na pozadí atd. Nakopírované neviditelné hrany jsou pak spojené s tím prvním, ale obávám se, že při update pohledu zmizí.

Doufám, že toto provizorní řešení prozatím stačí. Rád bych se ale rád dozvěděl jak to udělat více elegantněji.
Jan Rozsypal

Poslat zprávu | Profil
[#5752] | Publikováno: 20.04. 2016 - 14:00
ok, vyzkousim, dekuji mnohokrat. Zitra se poptam u zkusenejsich kolegu a pokud dostanu nejake systematictejsi reseni, take se o nej podelim.

JR
Jan Rozsypal

Poslat zprávu | Profil
[#5753] | Publikováno: 20.04. 2016 - 15:49
jeste bych se chtel zeptat. kdyz vytvorim dva stejne pohledy, a vytvorim kopii dane skryte hrany ( predpokladam, ze prikazem duplicate geometry), jak vlozim tuto zkopirovanou caru do druheho pohledu?

Dekuji
Petr Woronycz

Poslat zprávu | Profil
[#5754] | Publikováno: 20.04. 2016 - 18:16
Já to dělám tak, že vyberu a dám ctrl+c, poté označím druhý výkres jako aktivní zmáčknu ctrl+v. Normální proces kopírování.
Jan Rozsypal

Poslat zprávu | Profil
[#5755] | Publikováno: 21.04. 2016 - 07:57
super. presne co jsem potreboval. Diky moc.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#5756] | Publikováno: 21.04. 2016 - 12:25
Stačí díl zobrazit se skrytými hranami, označit skryté hrany, přes pravé tlačítko rozbalit menu a dát duplikate geometry. Pak zrušit zobrazení skrytých hran. Duplikovaná geometrie zůstane viditelná. Rámec pohledu musí být červený.
Jan Rozsypal

Poslat zprávu | Profil
[#5757] | Publikováno: 22.04. 2016 - 08:47
ok, dekuji moc za rady.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5758] | Publikováno: 22.04. 2016 - 10:22
Dobrý den,

měl bych ještě jedno elegantní řešení. Předchozí rady jsou všechny správně, nicméně při změně geometrie budete muset vše dělat znovu (když se posunout skryté hrany).

Já bych si skryté hrany vytvořil jako drátovou geometrii v modelu (klidně do samostatného speciálního setu), a ve vlastnostech pohledu bych zapnul zobrazení drátové geometrie. Pak by se hrany korektně promítly a navíc by vše bylo asociativní, tj. při update by se nemuselo nic znovu duplikovat.

Přiložené obrázky:

Jan Rozsypal

Poslat zprávu | Profil
[#5762] | Publikováno: 25.04. 2016 - 10:11
mohu mit jeste dotaz, jak muzu part prevest na dratovou geometrii?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5763] | Publikováno: 25.04. 2016 - 12:22
Tak jsem to nemyslel, resp. to ani nejde.

Hrany co potřebujete si vyextrahujte (a třeba spojte do Joinu) do nějakého geometrického setu.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.