Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Stejny part number, ale jiny tvar (napr. hadice)

Kompletní přehled příspěvků v tématu Stejny part number, ale jiny tvar (napr. hadice) řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Petr Smejkal

Poslat zprávu | Profil
Datum: 21.3. 2016 | Zobrazeno: 8437x
Konfigurace CATIA: Catia V5 R19 SP6

Text dotazu:
V sestave bych potreboval udelat dve hadice, ktere maji stejny part number, ale maji jiny tvar (routing). Lze to udelat nejakym jednoduchym zpusobem? Diky

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5702] | Publikováno: 21.03. 2016 - 16:23
Dobrý den,

tohle bohužel nijak nejde. Je mi jasné o co vám jde - máte hadici, která je v základu rovná, ale je montovaná na různých místech a pokaždé je jinak zkroucená.

Tohle se většinou řeší tak, že v sestavě je hadice v "základní" poloze vložená tolikrát, kolikrát je použita, a instance jsou skryté. Je to kvůli správnému určení počtu ks pro PDM/PLM. No a pak jsou v sestavě ještě pomocné party, které představují hadice ve skutečné, namontované pozici.

Alternativně lze použit multipart (rovná hadice v hide, namontované v show). Zde ale nesedí počty ks, protože multipart je jen jeden.


Nic lepšího vymyslet nejde.
Petr Smejkal

Poslat zprávu | Profil
[#5703] | Publikováno: 21.03. 2016 - 16:51
Uživatel odpovídá na příspěvek #5702:
Dobry den, dekuji za informaci. Jsem zvykli z Pro/E pouzivat family table, tam se namodeluji vsechny hadice do jednoho partu a pak se pouze necha zobrazit tvar ktery potrebuji.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5704] | Publikováno: 22.03. 2016 - 10:50
Nejste jediný, komu tahle funkce chybí.

Já bych to udělal podobně - všechny hadice do jednoho partu a pak jen ohlídat počet ks.
Petr Smejkal

Poslat zprávu | Profil
[#5706] | Publikováno: 22.03. 2016 - 13:39
Mohl bys te mne navest kde nejdu multipart v sestave. Predpokladam ze kazda hadice bude mit sve body v partu, ale nevim jak nastavim v sestave spravnou konfiguraci. Dekuji
Stanislav Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#5707] | Publikováno: 22.03. 2016 - 14:40
Ono by tohle šlo přes Manage representation. Zde měníte pouze vzhled zobrazené geometrie. Varianty geometrie mohou být např v cgr. Nejlepší by byl CATShape, ale ten vyžaduje další licence.
Pak si dokážu i představit jednoduché makro které nastaví dle parametru příslušnou reprezentaci.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5708] | Publikováno: 23.03. 2016 - 10:05
Souhlasím, to mě také napadlo, ale souborů navíc se nezbavím. Pokud by ta cgr navíc nevadila, bylo by to možná optimální řešení.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.