Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Otevření souboru z V5R19 do V5R21

Kompletní přehled příspěvků v tématu Otevření souboru z V5R19 do V5R21 řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Markéta

Poslat zprávu | Profil
Datum: 10.3. 2016 | Zobrazeno: 10482x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahoj,
chtěla bych poradit jestli je možné otevřít v catii V5R21 part či produkt, který je ale ukládaný v V5R19. Je to možné někde nastavit. Bohužel mi to nefunguje, píše mi to Error.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5664] | Publikováno: 10.03. 2016 - 17:17
Dobrý den,

tohle jde standardně. Vyšší verze vždy dokáže otevřít soubory vytvořené v nižší verzi. Obráceně ne. Jste si jistá že data co nejdou otevřít opravdu jsou z R19. Jaká hláška se objevuje? Pokud je to něco ve smylu Wrong application level, tak jsou data naopak z vyšší verze.
Markéta

Poslat zprávu | Profil
[#5667] | Publikováno: 10.03. 2016 - 17:44
Tak při otevření productu mi to píše:

Přiložené obrázky:

Markéta

Poslat zprávu | Profil
[#5669] | Publikováno: 10.03. 2016 - 17:45
Tak při otevření partu mi to píše:

Přiložené obrázky:

Markéta

Poslat zprávu | Profil
[#5670] | Publikováno: 10.03. 2016 - 17:45
Vše je dělané v V5R19.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5673] | Publikováno: 11.03. 2016 - 08:35
Na tom druhém obrázku je vidět pravděpodobná příčina. V hlášce je sice opravdu Wrong application level, což je normálně známka pokusu o otevření dat v nižším release než byla vytvořena. Ale...

V cestě k souboru je jeden adresář s názvem "Markéta", a to bude ono. Asi z historického důvodu CATIA nepodporuje diakritické znaky v názvech souborů (catia běhala i na unixu), už jsem to v minulosti řešil vícekrát. Hlášení chyby pak neodpovídá skutečnosti, CATIA jen soubor prostě nepřečte. Pozor na to. Diakritiku nepoužívat a radši ani mezery (i když ty CATIA zkousne).

Stačí tedy nahrát soubor do jiného adresáře a půjde normálně otevřít.
Stanislav Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#5676] | Publikováno: 11.03. 2016 - 10:06
Pro kontrolu v jaké verzi byla data uložena, stačí je otevřít v notepad a vyhledat řetězec: MinimalVersionToRead nebo LastSaveVersion

Bude tam např něco podobného:
MinimalVersionToRead CATIAV5R24
Stanislav Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#5677] | Publikováno: 11.03. 2016 - 10:08
Pozor na mezery: CATIA sice data otevře ale rozhodně je nezkousne.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5678] | Publikováno: 11.03. 2016 - 11:04
Uživatel odpovídá na příspěvek #5677:
Dovoluju si oponovat. Mezera sice není úplně žádoucí, ale rozhodně nezpůsobí, že se data neotevřou.
Stanislav Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#5679] | Publikováno: 11.03. 2016 - 15:30
Netvrdím že se neotevřou. "Pouze" je nezkousne. To "pouze" znamená, že některé operace a v některých případech se na datech nepodaří udělat. Bohužel.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5680] | Publikováno: 11.03. 2016 - 16:17
To je zajímavé, ještě jsem se s tím nesetkal a data s mezerami v názvech mi prochází rukama neustále. Můžete uvést konkrétní příklad, co mezera v názvu způsobila?

Mám za to, že jakmile je soubor otevřený = data načtena, na názvu nijak nezáleží. Tj. myslím si že catia soubor buď přečte, nebo nepřečte, nic mezi ani není možné. Jakmile je soubor poškozený, neotevře se.
Stanislav Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#5687] | Publikováno: 16.03. 2016 - 08:14
Moje domněnka proč se to děje je, že CATIA vychází z UNIXu. UNIX mezery v názvech a cestách nepodporuje (prosím zde nechytat za slovo). A DS prostě v některých funkcích tohle pravděpodobně omylem ponechal. Z hlavy teď nedám příklad funkce, ale v předchozí firmě to nastávalo tak 3x ročně. Pokud si dobře pamatuji, tak to bylo i něco v GSD nebo PartDesignu. Po smazání mezer z názvu nebo cesty vše fungovalo správně.



Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5690] | Publikováno: 16.03. 2016 - 14:22
Ano, to s vámi souhlasím, že nepodpora mezer pochází z dob unixu. Všem vždy vtloukám do hlavy se mezer a znaků s diakritikou striktně vyhýbat.

Na druhou stranu, CATIA se standardně instaluje do složky Program "mezera" Files .... :-) a také to jde.
Stanislav Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#5701] | Publikováno: 21.03. 2016 - 09:29
To je taky fakt, ale většina firem ji standardně neinstaluje. A vzhledem k četnosti chyby je možné, že na ní v menších firmách nenarazí. A pokud ano, tak to ani nikam nereportují.
Jiri Blahut

Poslat zprávu | Profil
[#5738] | Publikováno: 12.04. 2016 - 08:17
Vzpominam si, ze v R14 jsem musel cele CD, plne DWG vykresu z Autocadu (asi 200),
obsahujici soubory s Mezerama ve jmenech, napred zkopirovat na svuj HD,
zrusit Mezery, a pak se teprve s nema dalo pracovat.
Dnes uz to asi nehrozi.
Ale myslim si, ze v nejakych (opomenutych) operacich,
muze Mezera stale pusobit nedefinovatelne problemy.
Proto Mezery zasadne nepouzivam.
NituShah

Poslat zprávu | Profil
[#6820] | Publikováno: 10.08. 2020 - 15:05
Great Information was very useful for me.

online CATIA course
NituShah

Poslat zprávu | Profil
[#6821] | Publikováno: 10.08. 2020 - 15:05
Great Information was very useful for me.

online CATIA course
Sang singh

Poslat zprávu | Profil
[#6831] | Publikováno: 04.09. 2020 - 09:50
Thanks for the info!

malkova

Poslat zprávu | Profil
[#6850] | Publikováno: 08.10. 2020 - 20:02
Tyto informace jsem hledal dlouho, byl jsem velmi překvapen, když jsem je zde našel. routerlogin


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.