Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Překročení velikosti modelu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Překročení velikosti modelu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Pavel Zálešák

Poslat zprávu | Profil
Datum: 9.3. 2016 | Zobrazeno: 8655x
Konfigurace CATIA: V5 R24 SP5 HD2

Text dotazu:
Dobré ráno,

již delší dobu mi je trnem v patě neopodstatněná hláška v catii. Máme to v němčině, snad se v Tom vyznáte.. \\\"Resultierende Körperdefinition überschreitet Modellgröße. Die Operatoreingaben prüfen.\\\"

Je to něco jako že výsledná definice tělesa překračuje velikost modelu. Uvedu příklad na díře. Aby to hlášku házelo, musí se díře zadat limitní plocha, a dno musí být š***té nebo ploché. Pak to hláškuje spolehlivě při každé změně parametrů či updatu. Je to sice neškodná informační hláška, ale za to velmi otravná. Nemáte někdo tušení čím to?


Dál pak začaly v nekontrolovatelně přeskakovat v R24 kóty ve skicáři. Prostě se jen tak někdy přepne na druhou stranu a dělá problémy. Poradíte něco prosím?

Krásný den. Bude hezky, tak jděte užít slunce.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5659] | Publikováno: 09.03. 2016 - 11:00
Dobrý den,

tohle je nějaká zavlečená chyba. U R19 se to neděje. Používali jsme to pro určení bezpečné hloubky vrtání (vzdálenost od tvaru), což je myslím i váš případ.

Zkusil bych vyšší service pack / hotfix, jestli to tam už neopravili. Jinak to reportovat vašemu dodavateli, resp. DS, ať s tím něco dělají.

Co se táký kót, to se těžko řeší. Někdy je to jen složitější geometrie, ale také to může být zase nějaké vylepšení.

Jaký máte nainstalovaný SP / HF?
Pavel Zálešák

Poslat zprávu | Profil
[#5660] | Publikováno: 09.03. 2016 - 12:04
Díky,

mám CATIA: V5 R24 SP5 HD2
Pavel Zálešák

Poslat zprávu | Profil
[#5661] | Publikováno: 09.03. 2016 - 12:06
Napadá mě, není to možné upravit někde v Options? Aby ta kontrola nebyla tak přísná..

Někdy se to děje i s jinými fíčry, např Combine.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5662] | Publikováno: 09.03. 2016 - 12:21
To už jsem se také díval. Jestli neexistuje nějaký parametr do environmentu, tak s tím asi nic udělat nepůjde. Je to prostě zase jen "chování".

Zkusím ještě google, jestli někde něco nevypadne.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.