Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Vyloučení ohybu z rozvinutého tvaru plechu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Vyloučení ohybu z rozvinutého tvaru plechu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ives21

Poslat zprávu | Profil
Datum: 15.2. 2016 | Zobrazeno: 8667x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,

v GSMD jsem vytvoril model a potřebuji aby 2 z ohybů zástaly v uhnuté poloze. při rozvinutém tvaru (bude se vyrábět v nástroji pro stříhání děr).

nemáte nějaký nápad? S GSMD nemám téměř žádné zkušenosti.

Ohyby které mají zůstat ohnuté, jsem označil v souboru červenou barvou.

Díky moc za pomoc

Přiložené soubory:
vyrobek s rozvinem.zip

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5629] | Publikováno: 17.02. 2016 - 09:32
Dobrý den,

jediné co mě napadlo, je zkopírovat plech s linkem (paste special - as Result with link Flat mode) a v této kopii již rozvinuté pak odříznout část s ohybem a pak ho domodelovat v PDG.

Pro část v PDG (Rib) bych použil část skici z původního modelu, aby vše bylo asociativní.

Na obrázku je naznačený možný výsledek (jen od oka, aby byl patrný nerozvinutý konec.

Přiložené obrázky:

Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#6983] | Publikováno: 24.06. 2021 - 11:10
Co má být výstupem? Mě napadlo použít fci "unfold" a vybrat pouze rádiusy, které se mají rozvinout.
Tato funkce se objeví ve stromu, dále se dá pracovat s rozvinutým a potom opačnou fcí "folding" (rozbalovací nabídka pod tou předchozí fcí) to zase sbalit.
Problém je, že pokud chci třeba ve výkresu jak kompletní naohýbaný díl, tak částečně rozvinutý, tak to dělá potíže. Zkoušel jsem to skombinovat s "Technological result", ale ten se vkládá vždy až nakonec (nelze za něj vložit "folding").

Když jsem to zkoušel zkombinovat s booleovskými operacemi, musím se přepnout do Part designu a to mi potom nefungují GSD operace.

Takže jsem dospěl k tomu, požít booleovské operace, Za ně použít fci "Recognize" která operace Part designu převede do GSD a následně fce unfolding.

Má to nevýhodu, že poslední ve stromu je částečně rozvinutý stav. Takže by se muselo dbát na to, aby při ukládání byl "Work object" na sbaleném body, aby to v sestavě bylo ve výsledném stavu. Ve výkresu potom dát vytvářet front view a nejprve nakliknout sbalené body a pak teprve promítací rovinu.
Pohled na částečný rozvin by byl prostý front view.

Přiložené soubory:
vyrobek s rozvinem_2.CATPart

Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#6984] | Publikováno: 24.06. 2021 - 11:26
GSD jsem měl na mysli generative sheet metal design, nikoli generative shape design

Mimochodem, jak se liší generative sheet metal design od sheet metal design? Ten prvý tam má více funkcí, neskrývá se v jeho používání nějaká zrada oproti tomu druhému?


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.