Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Vrtání děr

Kompletní přehled příspěvků v tématu Vrtání děr řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
Datum: 15.1. 2016 | Zobrazeno: 9375x
Konfigurace CATIA: V5R24

Text dotazu:
Dobrý den

Na obrábění máme modul MO2. Jde mi o vrtání děr. Existuje tam možnost najít hromadně polohy děr stejných rozměrů? Já tam nic takového nenašel, musím otrocky díry oklikat, abych získal jejich polohy.

Robert Nikodem

Poslat zprávu | Profil
[#5591] | Publikováno: 15.01. 2016 - 16:53
Dobrý deň.

Potrebujete niečo takéto?

Přiložené obrázky:

Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#5592] | Publikováno: 15.01. 2016 - 17:37
Tabulky děr bych se právě jako konstruktér rád zbavil. Sice vytvořit jí je záležitost maximálně deseti minut, ale jde mi spíše o to, aby obsluha CNC nemusela z této tabulky ručně přepisovat souřadnice do stroje. Aby se i na toto využíval CAM. Protože než to obsluha nadatluje, stroj mezitím stojí. A to jsou desítky hodin ročně zbytečně promrhaných.
Robert Nikodem

Poslat zprávu | Profil
[#5593] | Publikováno: 15.01. 2016 - 19:47
Chápem čo potrebujete, no poradiť Vám žiaľ neviem. Snáď niekto kto s tým priamo pracuje.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#5594] | Publikováno: 18.01. 2016 - 12:10
Tak už jsem to našel. Jen když chcete vybrat hromadně kolíkové díry třeba D6, tak je třeba napsat do vyhledávače 5,99 až 6,01.
Když se dá rovnou 6,00, tak některé díry vynechá.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5595] | Publikováno: 18.01. 2016 - 15:32
Dobrý den,

to je zajímavé, ale jinak celkem obvyklé. Catia pracuje s přesností Double (1x10e-16 tuším), a i když zadáte hodnotu jako přesné číslo, ve skutečnosti je hodnota jiná. Nevím čím to je, jestli je to obecné chování nebo něco jiného.

Příklad:
Vytvoříte Hole v PartDesignnu, do průměru zadáte 10,0mm, ale hodnota je ve skutečnosti 10,000000000497896.

Vím o dvou oblastech, kde to mátlo:

1) vazby v sestavě (constraints)
Pokud je vazba v toleranci menší než 0,001 (mm, deg), bere se jako aktualizovaná, tj. pokud budu s díly vzájemně pohybovat jen v těchto mezích, nevyvolám potřebu update. Tzn i když budou dvě úsečky svírat úhel 0,0005° a dám mezi ně vazbu rovnoběžnosti, podmínka bude splněna.

2) programování
Nejednou jsem se mohl uvztekat, když mi zdánlivě jednoduchá podmínka nefungovala. Viz váš případ - najdi díry s určitým průměrem - některé díry to prostě nevybralo, ačkoliv měly shodný průměr. Chyba byla právě v přesnosti kdy 10,000 nerovná se 10,00000000457995. Stačilo zaokrouhlit na tři místa.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.