Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Change Geometrical Set

Kompletní přehled příspěvků v tématu Change Geometrical Set řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
Datum: 6.7. 2010 | Zobrazeno: 11220x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím forum,
Potřeboval bych vybranou entytu přesunout na konec Geom Setu, ve kterem se uz nachazi.
Dokažu vyvolat dialog "Change Geometrical Set", podminkou je predem vybrana entyta. Nedokazu pres CAA přivybrat do dialogu "Before". Následné potvrzení dialogu před nebo last bych asi obelstil. Závěrečné potvrzení taky.

Vedel by nekdo jak na to? Jiný způsob nezavrhuji.
dik

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#772] | Publikováno: 06.07. 2010 - 20:45
Asi se vám podařilo téma hned uzamknout, tak jsem ho opět odemknul, aby se mohlo přispívat.
Jinak tohle vypadá na pěkný oříšek. Ten druhý dialog, která se ptá jen na YES/NO by šel obejít posláním kódu klávesy jak říkáte, ale dostat se do pole Before...

Co udělá Cut-Paste? Klapne to nebo se zpřetrhá historie?
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#775] | Publikováno: 07.07. 2010 - 17:59
Uživatel odpovídá na příspěvek #772:


Cut-Paste nemohu použít. Historie tam na 90% bude, nezaručím 100% funkčnost, nehledě na možné nabourání historie.
karel koupelna

Poslat zprávu | Profil
[#777] | Publikováno: 08.07. 2010 - 09:41
Možná půjde použit c: autosort
1. přejmenovat entitu (třeba na zzzzzz)
2. vybrat set
3. c: autosort
4. prejmenovat entitu na původní jméno
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#778] | Publikováno: 08.07. 2010 - 10:06
Dobrý nápad. Pokud jsou v setu ještě podsety nebo jiné funkce, které si mají zachovat svoji pozici, autosort to úplně zpřehází. Na set, kde jsou jen funkce by to ale mělo stačit.
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#781] | Publikováno: 08.07. 2010 - 19:00
Autosort si dovoluju zavrhnout. Netřídí podle jmen entyt ale podle historie. Při autosortu se překvapivě updatuje celý catpart, u souboru cca 30 a více MB jsou to minuty. Tudy cesta nevede. Přesto díky za tip...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#783] | Publikováno: 08.07. 2010 - 20:59
Mohl bych se zeptat proč potřebujete přesouvat funkce v setu? Je to kvůli nějaké metodice?
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#787] | Publikováno: 09.07. 2010 - 19:44
kvuli metodice taky, v plosnem modelovani nezbytná věc, prehledost..
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#861] | Publikováno: 16.07. 2010 - 23:06
Chvíli jsem zkoušel, chvíli hledal na netu a dospěl k tomuhle:
Domnívám se, že k vybrání elementu do pole "Before" je třeba kliknout myší nad vybranou entitou. Nasimulovat stisknutí tlačítka myši by asi nebyl takový problém, nicméně bychom se asi od catscriptu museli přesunout do plnohodnotného VB. Poslední otázka je, jak dostat kurzor myši tam kam potřebujeme, tj. nad řádek s entitou ve stromě.

Zkoušel jsem výběr vyčistit a po vyvolání příkazu Change geo. set vybrat jinou entitu, ale nic se nestalo.

Nedávno jsme dávali dohromady makro na kontrolu metodiky pro Daimler, přesouvání entit by se nám také hodilo...

Tohle by se k tomu dalo použít, je to psané pro VB6.

http://www.volny.cz/valerian/vb_util.htm
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1095] | Publikováno: 29.08. 2010 - 19:48
Tak jsem chvíli pátral na netu a zjistil jsem, že přesunout entitu do jiného setu je mimo Copy - Paste v podstatě nemožná operace.

Použití příkazu Change geometrical set je u ne-interaktivního makra taky vyloučené. Ptal jsem se .NET odborníků - teoreticky by to asi šlo, ale prakticky naprosté harakiri.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.