Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

External references

Kompletní přehled příspěvků v tématu External references řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Frederik Biely

Poslat zprávu | Profil
Datum: 27.10. 2015 | Zobrazeno: 9766x
Konfigurace CATIA: V6R13

Text dotazu:
Dobrý deň. Potreboval by som poradiť, ako sa dá zmeniť farba referenčných čiar v skici, pretože mi vykresľuje skice a referencie bielou farbou...

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5430] | Publikováno: 27.10. 2015 - 19:12
Dobrý den,

nevím co přesně myslíte referenční čárou ve skicáři. Barvy geometire se řídí nastavením v Options a v defaultu jsou následující:

Volná geometrie - bílá
Plně vázaná geometrie (standard/konstrukční) - zelená
Projektovaná geometrie - žlutá
Konstrukční geometrie - šedá (vázaná je také zelená)

Barevná indikace se dá vypnout přepínačem, viz obrázek v příloze. Pak jsou všechny čáry bílé.

Takhle to funguje u V5, u V6 by to mělo být stejné. Externí geometrie ve skice de facto neexistuje, vždycky jde meximálně o projekci / průnik / siluetu.

Přiložené obrázky:

Frederik Biely

Poslat zprávu | Profil
[#5432] | Publikováno: 28.10. 2015 - 06:20
Prepáčte, pomýlil som sa, myslel som farbu externých referencií v modeli... potreboval by som nech sa zobrazujú inou farbou než bielou, lebo potom si ich mýlim so skicami.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5434] | Publikováno: 28.10. 2015 - 10:18
Tak tohle určitě nejde, alespoň ve V5 ne. Externí reference jsou stejné typy jako lokální geometrie, nelze je nijak rozlišit.

Není mi úplně jasné proč to chcete jen u externích referncí, ostatní wireframe geometrie je také přeci zobrazena bílou barvou? Možná jde někde ve standardu nastavit barva skic, ale zatím jsem u nikoho neviděl, že by to měl nastavené jinak.

Napadá mě jednoduchá věc - všechny externí reference by se měly kopírovat do setu External references, takže ak stačí v tomto setu nastavit grafické vlastnosti u wireframe elementů. Feature se ale dají přesunout do jiných setů, takže je to není 100% řešení.

\dále by vám mohlo pomoct tohle, viz vlákno - http://www.catia-forum.cz/forum/topic.php?topic_id=1405#5355


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.