Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Tvorba nástřihového plánu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Tvorba nástřihového plánu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Josef Unčovský

Poslat zprávu | Profil
Datum: 23.9. 2015 | Zobrazeno: 8981x
Konfigurace CATIA: V5R20

Text dotazu:
Dobrý den,máte někdo zkušenosti s tvorbou nástřihových plánů v Catii?V partu který jsem vytvořil pomocí Shhetmetal designu bych potřeboval základní těleso rozkopírovat a pak u jednotlivých instancí samostatně narovnávat jednotlivé ohyby tak jak plánuji pořadí operací v nástroji, bohužel mi to nejde udělat v každé instanci jednotlivě.
Vždy se provede pouze kompletní rozvin u všech instancí.
Věděl by někdo jak toto v Catii inteligentně vyřešit?Myslím něco jako umí třeba CimatronE.
Dík Pepa

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5380] | Publikováno: 27.09. 2015 - 19:58
Dobrý den,

Sheetmetal umí opravdu jen komplet rozvin (Fold/Unfold). Co si vzpomínám, tak jsem jako nástřihový plán viděl komplexní part, kde byly jednotlivé operace namodelovány každá zvlášť tak, jak plech postupně procházel nástrojem (jako když v průběhu lisování z nástroje vyjmete celý kus polotovaru), tj. na jedné straně je rovný pás plechu, a postupně přibývají prostřihy a ohyby. Pak se dá z každého úseku zobrazit jedna konkrétní operace.

V příloze na obrázku je vidět příklad nástřihového plánu po jednotlivých operacích.

Přiložené obrázky:

Josef Unčovský

Poslat zprávu | Profil
[#5381] | Publikováno: 29.09. 2015 - 06:14
Přesně tohle jsem měl na mysli, v současné době to takto řeším, jenomže to obnáší rozkopírování partu rozvinutého i nerozvinutého v několika instancích vedle sebe, různě to posčítat booleovskými operacemi, následně to pomocí kapes ořezávat,potom to celé umrtvit převodem do .stp, je s tím práce na celý den.Nebo i více, podle členitosti výlisku.
Když jsem viděl ukázku CimatronuE, myslel jsem jestli by Catia neumožnovala něco podobného.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5382] | Publikováno: 29.09. 2015 - 13:02
Já to viděl vytvořené v rámci skeletonu, který obsahoval všechny funkční plochy nástroje (tvárníky, střížníky), které definovaly jednak samotné tvary 3D ploch a také z nich vycházel nástřihový plán. Ten pak bylo nutné domodelovat (v plochách) a nakonec mu přiřadit tloušťku.

Modelování se proto tak jako tak asi nevyhnete. Možná by to šlo modelovat obráceně, tj. začít rovným plechem a postupně přidávat prostřihy a ohyby. Je mi ale jasné, že se vychází z hotového modelu a ten se narovnává a obrácený postup není vždy úplně jednoduchý.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.