Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Rename makro

Kompletní přehled příspěvků v tématu Rename makro řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Petr

Poslat zprávu | Profil
Datum: 14.9. 2015 | Zobrazeno: 9861x
Konfigurace CATIA: V5 R24 SP4

Text dotazu:
Dobrý den, potřeboval bych poradit. Možná jste se stím už setkali nebo je takové makro už hotové.

Chci přejmenovat jeden vybraný part nebo produkt podle určíte sktuktury např.

XXXXXXXXXX_YY_ZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
F123456789_01_DESKA

X-jčíslo (10 znaků)
Y-revize (2 znaky)
Z-popis (1-30 znaků)

Mezi podtržítkami musí byl zachován stejný počet znaku. Jednotlivé hodnoty chci zadávat ručne.

Výsledné pojmenování (partu/produktu) musí mít stejný partname a instance name.

Nezkoušeli jste to už někdo?

Díky za každou radu.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5352] | Publikováno: 14.09. 2015 - 22:46
Dobrý den,

pokud chcete zadávat hodnoty manuálně, k čemu potřebujete makro? Když si otevřete profilovou kartu modelu, můžete si zadat celý řetězec stejně jako kdybyste to zadával do nějakého dialogu makra.

PartNumber se dá seskládat pomocí formule z libovolných polí v profilové kartě (nebo Added Properties). V každém případě si budete muset ohlídat počet znaků, pokud chcete přesně dodržet formát (tady už by makro pomohlo).

Změna Instance Name je pak úkol pro další makro (určitě tu někde je), které umí přejmenovat všechny instance rekurzivně.
Petr

Poslat zprávu | Profil
[#5353] | Publikováno: 15.09. 2015 - 11:41
Dobrý den,

mě jde práve o vytvoření vlastního dialogového okna, které mě nedovolí zapsat více znaku a dodržet formát.

Ve VB dokážu dialogové okno vytvořit a vygenerovat požadovaný řetezec, ale nevim jak to slinkovat s Catii a s vybraným souborem....





Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5354] | Publikováno: 15.09. 2015 - 12:47
Dobrý den,

podívejte se sem, je tu pár jednoduchých příkladů, které by vám mohly pomoct.

V každém případě musíte použít výběr, označit Produkt ve stromu a pak do něj zapsat hodnoty. Dál si musíte ohlídat jedinečnost PartNumber a správné číslování InstanceName.
Petr

Poslat zprávu | Profil
[#5358] | Publikováno: 18.09. 2015 - 21:49
Dobrý den,
na netu jsem našel podobne makro, které potřebuji. (přejmenování souboru podle šablony)


Trochu jsem si je upravil, aby dělalo to co potřebuji. Přejmenování jednotlivých partu mě funguje, ale nevim jak přejmenovat produkt.

Poradí mi někdo? Děkuji

Přiložené soubory:
VBAProject1.zip

Petr

Poslat zprávu | Profil
[#5359] | Publikováno: 18.09. 2015 - 21:50
Odkaz na referenci:

http://nj.riotdowntown.com/2011/03/renaming-all-products-and-parts-according-to-their-partnumber/
Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
[#5385] | Publikováno: 30.09. 2015 - 11:06
Čo som si zatial vo vašom makre všimol, tak je zlá identifikácia či užívateľ označil PART alebo PRODUKT. Vo vašom upravenom kóde je vždy výsledok PRODUCT . Takže tam by som začal.
Inak by som zadal túto premennú.
Dim selElement As Product

A či sa jedná o Part alebo Product sa da zistiť aj napríklad nasledovne.

Set selElement = varSelection.Item(1).Value ' selElement - bude Produkt (Part alebo Product)
If selElement.Products.Count = 0 Then ' Ak tam nie sú podprodukty tak sa jedná o part
MsgBox "je to part "
Else
MsgBox "Je to produkt"
End If

Pozor Samozrejme pokiaľ bude Produkt bez nejakej subštruktúry tak ho identifikuje ako part, ale myslým,že taký produkt vo Vašom prípade nebude mať zmysel a nebude sa vyskytovať.
Po správnej identifikácii možete potom už pracovať s menom produktu aj partu.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.