Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Spojenie viacerých pozícii vo výkrese jednou odkazovou čiarou

Kompletní přehled příspěvků v tématu Spojenie viacerých pozícii vo výkrese jednou odkazovou čiarou řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Frederik Biely

Poslat zprávu | Profil
Datum: 10.9. 2015 | Zobrazeno: 8477x
Konfigurace CATIA: V6R2013x

Text dotazu:
Existuje možnosť spojiť viacero pozícií vo výkrese jednou odkazovou čiarou? Napr. skrutku,maticu,podložku a pod...

Matějček Pavel

Poslat zprávu | Profil
[#5348] | Publikováno: 10.09. 2015 - 08:40
Pokud potřebujete k jedné pozici přiřadit několik vynášecích čar, tak přes pravé tlačítko kontextové menu na textu pozice "Add Leader"
Frederik Biely

Poslat zprávu | Profil
[#5350] | Publikováno: 10.09. 2015 - 10:54
Praveže ja potrebujem presný opak.
Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#5351] | Publikováno: 10.09. 2015 - 13:10
Dělám to třeba tak, že aktivuji funkci textu a při volbě umístění najedu kurzorem na již existující bublinu s pozicí. Zobrazí se mi úchopové body, zvolím si který mi vyhovuje a vepíši text (nejspíš číslo. Potom textu navolím vlastnosti tak, jak mám nastavené pozice (např. pomocí copy object format). Text si již pamatuje polohu vůči původní bublině s pozicí.

Jiný postup je, vytvořit si pozice pro šroub, matku, podložku, závlačku.... pak všem, kromě jedné zrušit odkazovou čáru (kontextové menu žlutého bodu na jejím konci -> remove leader) a ty napozicuji pomocí funkce z kontextuálního menu positional link - po najetí se mi opět zvýrazní úchopové body původní pozice.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.