Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Väzba medzi hranou a válcovou plochou

Kompletní přehled příspěvků v tématu Väzba medzi hranou a válcovou plochou řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Frederik Biely

Poslat zprávu | Profil
Datum: 19.8. 2015 | Zobrazeno: 9108x
Konfigurace CATIA: V6R2013x

Text dotazu:
Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť akým spôsobom sa dá vyhotoviť väzba medzi hranou telesa a plochou válca?

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5310] | Publikováno: 19.08. 2015 - 14:46
Dobrý den,

ve V5 tato vazba není podporovaná (Coincidence ani Contact nelze použít) a muselo by se to nějak obejít. Ve V6 jsou vazby již mnohem více komplexní, ale že tato možnost existuje tvrdit nemůžu.

Zkusil bych vazbu typu Contact / Coincidence, ke kterým ve V6 existují rozšiřující možnosti.


Určitě to bude popsané v manuálu Assembly design, který máte (jako zákazník VAR partnera) jistě k dispozici.
Frederik Biely

Poslat zprávu | Profil
[#5311] | Publikováno: 21.08. 2015 - 12:02
Myslite v PDF nejaké manualy? Nenašiel som žatial žiadne, ale skušal som sa prihlasiť na ich stranku https://v8.myigetit.com/TechTips tam ale nie je akurát zobrazený ten typ väzbenia aky potrebujem. Ako by ste to riešili vo verzii V5?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5312] | Publikováno: 21.08. 2015 - 21:09
Myslím oficiální dokumentaci CATIA, kde jsou podrobně popsány všechny moduly. Standardně by se měla otevřít po stisku F1 v CATIA. Pokud máte V6 oficiálně, určitě je nápověda nainstalovaná.

Ve V5 se musí vytvořit vazby typu Line Contact, resp. jde o klasický kontakt s podtypem Line. Kontakt jde ale vytvořit jen mezi plochami, mezi plochou a wireframe prvkem udělat nejde. Zkoušel jsem malou fintu - hranu jsem sral pomocí Chamfer s hodnotou 0,001 - CATIA to "zkousne", na modelu nic nepoznáte a vazba Line Contact pak vytvořit jde. Nic jiného mě zatím nenapadlo, protože žádná jiná vazba vytvořit nejde, resp. není podporovaná.
Milan Kubišta

Poslat zprávu | Profil
[#5316] | Publikováno: 24.08. 2015 - 08:17
Uživatel odpovídá na příspěvek #5312:
Cože jste s tou hranou dělal? :o)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5318] | Publikováno: 24.08. 2015 - 13:48
samozřejmě jsem hranu "srazil" - asi zapracoval šotek.
Frederik Biely

Poslat zprávu | Profil
[#5490] | Publikováno: 25.11. 2015 - 07:20
V solidworkse nie je problém s takouto väzbou. Neviem si predstaviť, ako sa zaobídem bez tejto väzby... Uuuuf, nenašiel som to.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5491] | Publikováno: 25.11. 2015 - 09:45
Solidworks není Catia, bohužel.

A ani v plné dokumentaci o tomto typu vazby nic nepíšou? Věřím tomu že u V6 se mohlo lecos změnit ... k lepšímu.

Ve V5 taková vazba je asi až v kinematice, ale to vám nijak nepomůže.

Ještě se zeptám na jaký konkrétní případ tuto vazbu potřebujete. Třeba by to šlo vyřešit jiným způsobem. Můžete to popsat?


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.