Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Assembly Part Association

Kompletní přehled příspěvků v tématu Assembly Part Association řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Josef Landa

Poslat zprávu | Profil
Datum: 30.6. 2015 | Zobrazeno: 9520x
Konfigurace CATIA: V5R21

Text dotazu:
Dobrý den,
poradí mi tu někdo jestli je možné a jak udělat Assembly Part Association?
Viz. obrazek v priloze.
Do teď jsem programem vykopírovával PartBody s linkem a vkladal to do jednoho dílu, vznikl svařenec.
Assembly Part Association má výhodu, že když v sestavě přidám díl, nebo odeberu, tak se mi tato změna projeví i ve svařenci.
Díky.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5267] | Publikováno: 30.06. 2015 - 12:47
Dobrý den,

není mi úplně jasné co vlastně potřebujete. Ptáte se, jestli je možné vytvořit odvozenoiu součást, a hned si odpovídáte, že to jde.

Měl jste na mysli jak to udělat bez licence nebo makrem?

Josef Landa

Poslat zprávu | Profil
[#5270] | Publikováno: 02.07. 2015 - 07:37
Myslim vse delat makrem, takze vim, ze jde a to delam, allcatpar to je jeden zpusob, druhy je to ze vykopiruji vsechny PartBody do sveho dilu s linkem.
Pak je ale treti zpusob viz. obrázek který udržuje asociaci se setavou, takze udelam na sestave příkaz Associativity, ten mi udela ALLCATPart, vloží ho na konec stromu a udržuje stálé propojení, když ze sestavy odeberu díl, nebo přidám, tak se v tomto dílu vse aktualizuje a upravý geometrie dle sestavy. A o to mi právě jde.
Tento příkaz bych chtěl spouštět makrem respektive vlastním programem.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5271] | Publikováno: 02.07. 2015 - 18:47
Ano, chápu, funkci samozřejmě znám, jen mi nebylo úplně jasné co zamýšlíte.

Bez licence se k té samé funkcionalitě nedopracujete. Možná by šlo udělat PowerCopy z celé sestavy, otázka je, jestli by se funkčnost zachovala (nebo jestli by to vůbec šlo).

Kdyby se dělalo makro, dalo by se podle mě něčeho podobného dosáhnout. Někde v sestavě (nebo přímo v asoc. partu) by se musely vytvářet parametry, které by definovaly, které instance vstupují do asoc. partu a co je vlastní asoc. part.

Pak by se spustilo makro, které by na základě porovnání struktury sestavy a těchto parametrů buď přidalo nebo odebralo Body (jinou geometrii z asoc. partu). Čistě teoreticky by se ještě dalo použít reakce, která by makro spouštěla, ale ta by se tak jako tak musela dělat s licencí KWA a ta taky není úplně běžná.

Podobná řešení na vytváření svařenců už jsem viděl, ale vždycky to fungovalo nějak poloautomaticky.
Josef Landa

Poslat zprávu | Profil
[#5283] | Publikováno: 08.07. 2015 - 16:12
Ja bych rád ten poloautamatický režim zrušil a tato funkce mi připadá jako ideální.
S licencí problém nemáme.Máme plné licence AL2 a příkaz asociace máme normálně aktivní i v licenci DP2, která je ořezaná.
Takže mi napadlo, když tuto funkci v catii máme, že bych jí rád vyvolal a spustil programem a dál pak řešil svařenec.
A to je ten problém, který nedokážu vyřešit. Ani v manuálu V5Automation.chm jsem nenašel jak to udělat.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5285] | Publikováno: 09.07. 2015 - 13:21
Aho, konečně vím co chcete - ovládat tuto funkci makrem. Tohle bývá problém, některé podobné funkce v sestavě, viz např. assembly pattern nejsou v API podporovány a tím pádem je nelze ovládat jinak než přes dialog. Několikrát už jsem to zkoušel a s jistým omezením se něco dá, jednoduše do formuláře posílte stisky kláves, jako když ho ovládáte pouze klávesnicí. Je to vhodné ale spíš jen pro případy, kdy se potvrzuje OK nebo max vkládá nějaký text a potvrzuje.

Kdybych věděl jak (a jestli vůbec) se dá dostat přímo na ovádací prvky dialogu, už by to bylo mnohem jednodušší. Ale... k tomu by se musel vyjádřit nějaký guru programátor.

Takže to aso nepůjde, ale je to škoda. Hodně věcí by se dalo automatizovat, kdyby byla podpora.
Josef Landa

Poslat zprávu | Profil
[#5286] | Publikováno: 09.07. 2015 - 14:09
Dekuji za odpověď, takže podpora v API pro tuto funkci asi není.
Posílat stisky kláves do formuláře, to nebude spolehlivé, pak musí být časová prodleva, aby se stačil formulář zobrazit a ta nemusí vyhovovat pro všechny sestavy ktéré děláte. Když je sestava velká, tak Catii bude trvat všechno dýl a stisky kláves půjdou do ztracena. Do toho se asi pouštět nebudu.
Ale děkuji za odpověď a čas.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5287] | Publikováno: 09.07. 2015 - 16:29
Ano, to je přesně ono. Jednou jsem se na tohle ptal na nějakém VB fóru, kde na nakonec strhla diskuse mezi členy, kde polovina tvrdila že to jde, druhá že ne, tak jsem po tom dál nepátral. Ale možnost ovládání "zvenčí" nebude.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.