Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Převody do STEPu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Převody do STEPu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Sevca

Poslat zprávu | Profil
Datum: 18.6. 2010 | Zobrazeno: 10532x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím.Může mi někdo poradit,jak zachovat barevnost modelu při převodu do STEPu?Po převodu mám vždy celý model šedý i když předtím byly jednotlivé části rozlišeny barevně...

Zdeněk Mrázek

Poslat zprávu | Profil
[#699] | Publikováno: 18.06. 2010 - 13:09
Toto je standardní chování STEPu. Na PLM fóru tento týden zazněla informace o nové verzi STEPu (nepamatuji si číslo), která už by měla umět přenášet barevnost ploch. Jestli se nepletu, měl by to být STEP obsažený v rel. 20.
Sevca

Poslat zprávu | Profil
[#700] | Publikováno: 18.06. 2010 - 13:42
Děkuji za odpověď.Tuto informaci mám,ale chodí mi občas stepy,které jsou barevné...Jak je to tedy možné?Bavíme se samozřejmě o STEPech tvořených v CATIi...
Sevca

Poslat zprávu | Profil
[#701] | Publikováno: 18.06. 2010 - 13:43
Mimo to třeba Inventor 2008 barevnost zachovává...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#706] | Publikováno: 19.06. 2010 - 20:19
Stačí přenastavit položku Aplication protokol v Options, viz příloha. Implicitně je tam 203 iso, to barvy nezachová, zkusil jsem 214 iso a barvy zůstaly.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#707] | Publikováno: 19.06. 2010 - 20:32
Ještě jsem zapomněl dodat - vyzkoušeno na R19, na nižších releasech to teoreticky nemusí fubgovat.
Sevca

Poslat zprávu | Profil
[#815] | Publikováno: 15.07. 2010 - 09:28
Děkuji za pomoc.Mám R19 vyzkoušel jsem dle návodu a model je opět šedý... :( Asi se bude muset nastavit ještě něco jinde.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#817] | Publikováno: 15.07. 2010 - 15:41
To je divné, zkusím to převést ještě jednou a zkusím vám to poslat na vyzkoušení. Zkuste i ta ostatní nastavení, taky je možné, že jsem se spletl, zkoušel jsem totiž všechny možnosti.
Sevca

Poslat zprávu | Profil
[#1048] | Publikováno: 20.08. 2010 - 14:09
Ještě několikrát jsem to vyzkoušel...Barva někdy zůstane a někdy ne,ale nejsem schopen vysledovat proč tomu tak je. :(


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.