Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Jak zmodifikovat pohled ve výkrese

Kompletní přehled příspěvků v tématu Jak zmodifikovat pohled ve výkrese řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
Datum: 23.4. 2015 | Zobrazeno: 9520x
Konfigurace CATIA: V5R24

Text dotazu:
Zdravím,
potřebuji zmodifikovat pár výkresů v Catii. V modelech mám cílové Partbody na které jsem při tvorbě výkresu klikl, a pak vybral rovinu pro pohled na výkres. Všechny ostatní body se ignoroval a do výkresu se nepřenesla (což bylo původně požadováno). Výkresy byly dokončeny ale nyní by jsem potřeboval ostatní body rovněž zobrazit ve výkresu.

Je toto ,,nějak,, možné? Aby jsem nemusel dělat výkresy znovu.

Děkuji

Přiložené obrázky:

Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
[#5095] | Publikováno: 23.04. 2015 - 06:16
Tak už jsem to dohledal,
přes pravé tlačítko myši kliknout na pohled - view object - Modify links - zde odstranit pointed element.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5096] | Publikováno: 23.04. 2015 - 07:31
Dobrý den,

stejně tak můžete do seznamu linků přidávat další Body. Když se v okně zobrazí Whole Part, zobrazí se v pohledu vše (podle nastavení třeba i Wireframe geometrie).

To samé pak platí u sestav, kde můžete vybírat jednotlivé instance nebo celou sestavu.
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
[#5097] | Publikováno: 24.04. 2015 - 10:23
Uživatel odpovídá na příspěvek #5096:

To znamená, že pokud by jsem jako hlavní main view dal do výkresu celé komplet dle obrázku výše, a pak jim udělal řez, tak by šel jeden z dílu v tomto řezu odstranit?

Jde mi oto, že když dělám výkres výrobku, tak jako půdorys používám jen výrobek ale do řezu je potřeba dávat i ostatní díly. nyní to dělám pomocí activ a deactiv view, kdy po Hide/show pak pohled zamknu aby se neupdatoval a neschvola mi opšt okolní díly.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5098] | Publikováno: 24.04. 2015 - 15:38
Pokud to děláte v sestavě, tak k tomu potom je určená speciální funkce Overload properties. Dostanete se k ní přes pravé tlačítko (nad vybraným pohledem). Tam pak jednotlivým dílům můžete nastavit zda budou či nebudou zobrazené, grafické vlastnosti projektované geometrie (barvy, tloušťky čar) atd. Velice praktické, určitě jsou tu vlákna kde se to řešilo.

Pozn: Je to dostupné jen u pohledů vytvořených ze sestavy.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.