Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Line spojující party v assembly.

Kompletní přehled příspěvků v tématu Line spojující party v assembly. řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Radovan Kuchař

Poslat zprávu | Profil
Datum: 19.4. 2015 | Zobrazeno: 8760x
Konfigurace CATIA: V5 R19

Text dotazu:
Ahoj, mým dotazem je, zda v Catie umí v draftingu při scéně Explode " spojující čáry" mezi jednotlivými díly, které naznačují jejich pozici v nerozstřelené sestavě, např, jako v SW Creo či Pro-E ? díky VAn

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5084] | Publikováno: 19.04. 2015 - 19:56
Dobrý den,

o ničem takovém nevím. Jedině že byste si pomohl tím, že by se ty čáry vytvořily v nějakém pomocném modelu, ale to by se pak asi při rozstřelu nijak neprodloužily, protože Explode je jen "pseudo" změna polohy. Původní reference zůstanou na svém místě.

Takže buď ručně dokreslit (teď z hlavy nevím zda to ve scéně vůbec jde) nebo nic.
Jaroslav Pitoňák

Poslat zprávu | Profil
[#5087] | Publikováno: 20.04. 2015 - 08:47
Ahoj,

my tie "spojovacie čiary" vytvárame ručne. V izometrickom pohľade je možné v Catii vygenerovať osi valcových plôch a tie je potom možné predlžovať - parametrizácia tak ostáva čiastočne zachovaná a po zmene polohy valcovej plochy a zmení aj poloha predĺženej osi na výkrese. Pokiaľ potrebujeme osi zalomiť, tak ho dokreslíme ručne.

Přiložené obrázky:

Robert Nikodem

Poslat zprávu | Profil
[#5088] | Publikováno: 20.04. 2015 - 13:20
Ja mám ten problém pri výkrese zostavy, že mi osi rotačných súčiastok vôbec nevygenerovalo.
Zatiaľ som na to neprišiel prečo.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5089] | Publikováno: 20.04. 2015 - 13:49
Osy to samo nevygeneruje, musíte je vytvořit až na hotovém pohledu, viz pátá ikona v toolbaru v obrázku nahoře. Jde o to, že osa zůstane asociativní s 3D geometrií a bude tam i po update.
Radovan Kuchař

Poslat zprávu | Profil
[#5090] | Publikováno: 20.04. 2015 - 16:57
Ahoj, dík za reakce. U těch os je to jasně, vytvoří se jen u rotačního tělesa, ale jak jsem to teď četl došlo mi, že ty čáry vlastně představují vazby mezi jednotlivými party, uvidím, jestli si dw převezme zvýrazněnou vazbu.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.