Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Symetrický díl v sestavě s linkem k původnímu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Symetrický díl v sestavě s linkem k původnímu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Miroslav Svoboda

Poslat zprávu | Profil
Datum: 16.4. 2015 | Zobrazeno: 8734x
Konfigurace CATIA: V5 R19

Text dotazu:
Dobrý den,
potřeboval bych radu ohledně linku/vazby k symetrickému dílu v sestavě. V mé hlavní sestavě mám podsestavu z které jsem vytvořil symetrický díl pomocí funkce Symmetry. Když budu upravovat design dílů původní podsestavy, tak se mi ta druhá, ta symetrická nepředělá. Chtěl bych se zeptat jestli se mezi podsestavu a symetrickou podsestavu dá vložit nějaký link/vazba, abych nemusel provádět úpravy nejdřív na jedné podsestavě a pak ty samé na té druhé, té symetrické.

Děkuji za odpovědi a pomoc.

Matějček Pavel

Poslat zprávu | Profil
[#5073] | Publikováno: 16.04. 2015 - 09:29
Je možnost zkopírovat Body původního dílu a vložit do nového pomocí funkce "Paste Special" s volbou "As Result With Link" a toto nové body pomocí Booleovského "Assemble" potom použít v novém dílci
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5074] | Publikováno: 16.04. 2015 - 10:16
Dobrý den,
tohle lze nastavit přímo při vytváření symetrického dílu/sestavy. V dialogu jsou volby Keep link with geometry a Keep link with position, které zajistí, že se symetrické díly při změně původních také změní (geometrie) nebo přesunou do nové pozice.

Na přiloženém obrázku úplně dole.

Přiložené obrázky:



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.