Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Problém rendrování

Kompletní přehled příspěvků v tématu Problém rendrování řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
MartinS

Poslat zprávu | Profil
Datum: 14.4. 2015 | Zobrazeno: 9299x
Konfigurace CATIA: V5 R19

Text dotazu:
Dobrý den,
mám problém s rendrováním obrázků pro závěrečnou práci. Chci si udělat kvalitní obrázek aby to vypadalo dobře ale při použití rendru v Part designu tak mi to nechává zubaté okraje (to by moc dobře nevypadalo ) , doporučeno mi bylo to udělat v prostředí Drafting a nastaví se v properties 3D color a ve spodní části nastavím Raster , ale nevybarví se mi barvy nic a objeví se pouze černý obdélník, stejně to dopadne při použití příkazu Capture , černý obdélník. Je to problém nastavení nebo je problém jinde grafická karta nebo jiné?
Děkuji za odpověď

MartinS

Poslat zprávu | Profil
[#5054] | Publikováno: 14.04. 2015 - 16:40
toto je výsledek rendru v prostředí drafting , stejné je to přes příkaz capture

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5062] | Publikováno: 14.04. 2015 - 21:10
Dobrý den,

může to být v grafice, takhle černé by to být nemělo. V příloze ukázka vykreslení v režimu Shading ve výkresu. Tím ale dostanete jen to, co vidíte v modelu.

Pokud chcete alespoň trochu lepší render, použijte funkci Photo studio easy tools (ikona foťáku, dostupné v Part Design). Pak render vypadá zcela jinak - samozřejmě i zde se dá nastavit kvalita výstupu.

Přiložené obrázky:

ondraruca

Poslat zprávu | Profil
[#7162] | Publikováno: 03.08. 2023 - 18:26
Dobrý den,
nevím to jistě, ale pravděpodobně po poslední aktualizaci Windows, se mi objevil stejný problém, po použití Photo Studio Easy Tools je výsledkem pouze černý obrázek.
Bohužel jsem propásl možnost vrátit Windows o aktualizaci zpět.
Grafické ovladače mám aktuální, ale stejně mám pocit, že renderování obstarává procesor.
Nevíte prosím někdo, kde by mohl být zakopaný pes, dříve vše fungovalo v pohodě.
Děkuji za odpověď.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7164] | Publikováno: 05.08. 2023 - 14:34
Dobrý den, těžko říct, co to může být...nastavení, ovladače...

Pokud máte certifikovaný HW a release CATIA podporuje daný OS, tak zkusit přeinstalovat CATII, resetovat settings a doufat
ondraruca

Poslat zprávu | Profil
[#7166] | Publikováno: 10.08. 2023 - 18:21
Dobrý den,
tak po včerejší aktualizaci Windows opět vše funguje, to by mě zajínalo, kde udělali soudruzi z Microsoftu minule chybu :-)
I tak děkuji za předchozí reakci.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.