Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Diskuse k článku: Neuvěřitelné: Prohlížeč pro CATIA soubory zcela zdarma. A kolik toho umí!

Kompletní přehled příspěvků v tématu Diskuse k článku: Neuvěřitelné: Prohlížeč pro CATIA soubory zcela zdarma. A kolik toho umí! řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
Datum: 3.2. 2015 | Zobrazeno: 12671x
Konfigurace CATIA: V5 až do R24

Text dotazu:
Zaujal vás článek o free prohlížeči pro catiovská data nebo prohlížeč samotný? Podělte se s námi o své postřehy.

Matějček Pavel

Poslat zprávu | Profil
[#4927] | Publikováno: 04.02. 2015 - 12:43
Já sem 3D Express instaloval do D:\Program Files (x86)\CCELabs\Express3D a zdá se že běží normálně.
Milan Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#4931] | Publikováno: 04.02. 2015 - 15:52
Tak jsem ten prohlizec dnes testoval. Neni to spatny, ale zasadni problem jsou velke sestavy.
CATproduct, ktery Catia otevira ca. 4 minuty, otevira tento prohlizec pres hodinu a pul a stale jeste neskoncil takze nepouzitelne - skoda :-(
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4929] | Publikováno: 04.02. 2015 - 18:56
Uživatel odpovídá na příspěvek #4931:
To bych každopádně předpokládal. Já poprvé zkusil ProgramFiles, vzhledem k tomu že instalace měla být 64bitová. Instalace proběhla naprosto v pořádku, ale při pokusu o spuštění neseděly cesty - druhý pokus s default cestou vyšel a víc jsem to neřešil.
dzupo

Poslat zprávu | Profil
[#4933] | Publikováno: 04.02. 2015 - 19:52
Prehliadač chce zadať heslo do konta po každom spustení, aj keď zaškrtnem voľbu zapamätať. Správa sa vám to rovnako?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4935] | Publikováno: 04.02. 2015 - 23:56
Mě přihlášení drží. Sice chce pokaždé ukázat kterým účtem se chci přihlásit, ale přihlašovací údaje už jsem podruhé nezadával.
Milan Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#4936] | Publikováno: 05.02. 2015 - 07:46
Tak pri pouziti volby QuickView je otevirani te velke sestavy casove zhruba stejne jako v Catii.
Takze by to mohlo byt pouzitelne.
Pavel Šimůnek

Poslat zprávu | Profil
[#4973] | Publikováno: 05.03. 2015 - 07:18
Zdravím, nezkoušel jste prosím někdo zda umí otevřít i výkresy CATdrawing?
Předem díky za info
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4974] | Publikováno: 05.03. 2015 - 10:08
Na obrázku je seznam podporovaných souborů - CATDrawing mezi nimi není. I přesto jsem to zkusil (co kdyby náhodou) a nepodařilo se.

Přiložené obrázky:

Pavel Šimůnek

Poslat zprávu | Profil
[#4981] | Publikováno: 05.03. 2015 - 12:13
Děkuji za info
Škoda, každopádně výčet podporovaných souborů je úctyhodný na produkt zdarma
Ondřej Schütze

Poslat zprávu | Profil
[#5211] | Publikováno: 01.06. 2015 - 08:41
Dobrý den,
když dám QuickView, jde otevírání rychle - v řádu vteřin. Když normálně, tak to trvá trochu déle, než v Catii. Když chci ale měřit, tak označení ploch, které chci měřit trvá dost dlouho a okno s výsledkem a nastavením taky nic moc. Řez je pěkná funkce. Co se mi asi líbí nejvíc, je funkce "Locate in Tree" - něco jako v Catii "Center Graph" - při označení dílu se mi rozbalí strom a ukáže označený díl ve stromu. A pokud nemám QuickView, ale standardně otevřenou sestavu, zobrazí se mi k dílům i označení, které k nim ukládám. Je to pomoc pro údržbu, protože si otevřou sestavu a najdou si tam nakupované díly i s objednacím číslem (pokud ho při vytváření uložím).
Ondřej Schütze

Poslat zprávu | Profil
[#5212] | Publikováno: 01.06. 2015 - 08:42
Nezkoušel jste někdo propojení se CIM-DB? Jak to jednoduše otevřít rovnou a ne exportovat do souboru někam na disk?
VojtechPolicky

Poslat zprávu | Profil
[#5245] | Publikováno: 16.06. 2015 - 15:04
Dobrý den,

nevíte jak je to s použitím tohoto programu ve firmně? myslím tím komerční využití?

Kontrola dat od zákazníka atp.

Děkuji
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5214] | Publikováno: 16.06. 2015 - 16:05
Dobrý den,

pokud není nějaká licenční podmínka při instalaci, tak by to asi neměl být problém. Myslím že od zveřejnění článku již prohlížeč řada lidí používá i ve firmě a zatím se neobjevil žádný negativní komentář.
VojtechPolicky

Poslat zprávu | Profil
[#5247] | Publikováno: 17.06. 2015 - 11:25
Děkuji za odpověď pane Cinert.

Myslíte že by šlo někde sehnat licenční znění? Mohl by jste mi jej zaslat?

Bohužel nemohu bez administrátorského účtu stahovat soubory ani vyhledávat. Takže nemohu stahnout balíček s programem a prostudovat READ ME. Nebo licenční testový soubor.

Děkuji
Devil2

Poslat zprávu | Profil
[#5333] | Publikováno: 27.08. 2015 - 09:06
Get More Details-
pest control services in vasantkunj @ http://pest-control-delhi.pestcontrolindelhi.com/pest-control-in-vasant-kunj.html
pest control services in dwarka @ http://pest-control-delhi.pestcontrolindelhi.com/pest-control-in-dwarka.html
pest control laxmi nagar @ http://pest-control-delhi.pestcontrolindelhi.com/pest-control-in-laxmi-nagar.html
pest control services in preet vihar
@ http://pest-control-delhi.pestcontrolindelhi.com/pest-control-in-preet-vihar.html
pest control vikaspuri @ http://pest-control-delhi.pestcontrolindelhi.com/pest-control-in-vikas-puri.html

Martin HUDEC

Poslat zprávu | Profil
[#5639] | Publikováno: 24.02. 2016 - 14:16
Zdravim.
Chcem sa spytat, ako je to s tymto freeware-om? Software som nainstaloval dnes, ked chcem merat plochu, alebo objem, vypise mi to, ze tato funkcia je platna len 10 dni.Mate niekto skusenost? POtreboval by som, aby mi to tento paradny freeware meral navzdy ;)

Dakujem vopred za odpovede
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5641] | Publikováno: 25.02. 2016 - 15:17
Dobrý den,

tak to je zřejmě nové omezení. Když jsem to instaloval poprvé (cca v době vydání článku), žádné omezení nebylo. Zřejmě vábnička na nové zákazníky.

Je to určitě škoda, protože to je poměrně dobrý prohlížeč.
Milan Kubišta

Poslat zprávu | Profil
[#5655] | Publikováno: 08.03. 2016 - 09:26
Začalo to Express3D a Ensuite Lite. Slušné vlastnosti - odměřování, vytváření řezů. Bohužel už od začátku nešlo např. natáhnout více dílů k sobě a pracovat na tom jako na celku. Pak z Express3D přešli na Ensuite View a omezili funkčnost. A pak znova - Ensuite View 2016 a už jenom prohlížeč, i když stále zdarma. Další řada je pak Ensuite Lite za 995 dolarů ročně a Ensuite za 3495 dolarů ročně. Za těch pár týdnů změn je otázkou, kam půjde vývoj dál. Zda např. zůstane možnost prohlížení mnoha grafických formátů, zda nedojde k dalšímu omezení jeho možností. Na druhou stranu Express3D možná spustil vlnu - další výrobci software začínají nabízet své prohlížeče. Nemyslím, že zcela zdarma, ale ceny by mohly jít dolů.
Milan Kubišta

Poslat zprávu | Profil
[#5656] | Publikováno: 08.03. 2016 - 09:28
porovnání:
http://www.cadcam-e.com/products/ensuite2/ensuite-demo-request.aspx
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5658] | Publikováno: 08.03. 2016 - 10:15
Tak jsem zkusil instalovat v nové verzi - Ensuite View. Víceméně pořád Express3D, ale měření a pod omezeno na dobu 30 dnů.
Velká, velká škoda.

Nezbývá než doufat, že se opravdu výrobci konečně pohnou, a začnou uvolňovat prohlížeče pro nativní data. Úplně nejlepší možností je zapakovat prohlížeč k 3D datům a distribuovat pak (jedna z možností) jako spustitelnou aplikaci, která si spustí prohlížeč a načte data, aby uživatel nebyl nucen nic instalovat.

Ale... na druhou stranu, v dnešní době není problém pracovat s daty, která mají 500MB i více (jako jeden CATIA Part - pro srovnání ta samá data v NX jsou klidně dvojnásobně velká). Otázkou pak je, jestli chci někomu na "podívání se" posílat takové objemy. Pak jsou skutečně na místě formáty spíše JT, 3Dxml, 3D PDF apod, ke kterým prohlížeče jsou.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.