Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Neuplné zobrazení sestavy

Kompletní přehled příspěvků v tématu Neuplné zobrazení sestavy řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ondrej L

Poslat zprávu | Profil
Datum: 30.1. 2015 | Zobrazeno: 9208x
Konfigurace CATIA: V5 R23

Text dotazu:
Dobrý den, mám následující problém. Dostal jsem sestavu vytvořenou v proE a uloženou jako STEP. Po otevření v Catii se mi ale neobjeví část dílů, bohužel přesně těch se kterýma potřebuju pracovat. Při kontrolním otevření STEP sestavy v proE je zase všechno v pořádku. Je nějáká možnost jak Catii donutit aby sestavu otevřela celou? Díky za každou radu.

Ivo Turecký

Poslat zprávu | Profil
[#4911] | Publikováno: 30.01. 2015 - 11:49
Zdravím. Problém bude pravděpodobně jinde, ale zkuste step otevřít, zavřít a znovu otevřít bez shození Catie. Třeba i dvakrát. Zní to dost neslmyslně, ale občas máme problém v R19 se stepem a tato "metoda" většinou pomůže.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4912] | Publikováno: 30.01. 2015 - 12:13
Dobrý den. Jak vypadá struktura sestavy po načtení? Díly které zmiňujete ve struktuře vůbec nejsou nebo chybí jen jejich geometrie?

V poslední době jsem se setkal se případem, kdy step obsahoval chyby v syntaxi (vytvořený v ZW CAD) a CATIA si s tím neporadila. Otevření v programu, kde byl step vytvořený ale vždy proběhl v pořádku, stejně jako ve vašem případě.

V první řadě doporučuji podívat se do logu, který CATIA vytváří při importu. Po otevření (načtení) stepu se vždy zobrazí malé informační okno s cestou k souboru logu. V něm můžete zjistit případné chyby a jejich příčinu.

Další důležitou věcí je standard stepu, do kterého se ukládalo. Předpokladem správného importu je samozřejmě stejně nastavený standard jako u programu, ve kterém se step vytvářel. (Tools - Option - Compatibility - STEP)
Ondrej L

Poslat zprávu | Profil
[#4913] | Publikováno: 30.01. 2015 - 12:33
Uživatel odpovídá na příspěvek #4911:

Díky za tip. Metodu "vypnout-zapnout" vyzkouším. Je pravda, že to ze záhadných důvodů někdy funguje. Bohužel to bude záležitost na celé odpoledne, ona sestava ma 1GB a trvá cca 1,5 hodiny nez se otevře.
Ondrej L

Poslat zprávu | Profil
[#4914] | Publikováno: 30.01. 2015 - 12:47
Uživatel odpovídá na příspěvek #4912:

Dobrý den. Děkuji za reakci. Struktura vypadá tak, že díly tam jsou, ale chybí geometrie. Zkoušel jsem například z proE vyexportovat jako STEP jen jeden díl (100MB) a ten otevřít v Catii, ale bez úspěchu.

Do logu se podívám, ta sestava se zrovna otevírá, a napíšu výsledek.

Standart jak píšete, je nastavený správně. Byla to jedna z prvních věcí co jsme kontrolovali.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4915] | Publikováno: 30.01. 2015 - 14:33
V logu by měl být vypsán seznam geometrie, která se importuje, a pokud ne, tak výčet chyb. Je to asi jediná možnost, jak zjistit co je špatně.
Ondrej L

Poslat zprávu | Profil
[#4916] | Publikováno: 30.01. 2015 - 15:55
V logu jsem našel tohle
#2629788 FACETED_BREP #2629788 Type: FACETED_BREP Topology transfer failure
jak si s tim poradit, to nevím.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4918] | Publikováno: 30.01. 2015 - 19:16
Tohle vypadá na to, že si CATIA neporadila s importem a vytvořil se proto jen prázdný Part. Jestli máte možnost, vyzkoušel bych v tom ProE data vyčistit (jestli něco takového jako CatDUA je) a zkusit to znovu. Pokud ani to nezabere, zkusil bych převod přes IGES. Ten sice někdy vyprodukuje jen hromadu ploch, ale někdy zvládne i to co veSTEPu selhává.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.