Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Hmotnost prvků

Kompletní přehled příspěvků v tématu Hmotnost prvků řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ivo

Poslat zprávu | Profil
Datum: 12.12. 2014 | Zobrazeno: 10309x
Konfigurace CATIA: V5 R24

Text dotazu:
Dobrý den,

jak, prosím, lze změřit hmotnost jednoho prvku – např. „padu“?
Mám Pad.1 a Pad.2 a potřebuji znát hmotnost zvlášť. Funkce Measure Inertia ukazuje nesmyslné hodnoty…
Viz např. soubor v příloze.

Děkuji.

Přiložené soubory:
mass_measurment.CATPart

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4848] | Publikováno: 12.12. 2014 - 16:07
Funkce měří správně. Problém je v tom, že Pady si nepřeberou informaci o materiálu v Body a hmotnost se pak počítá z výchozí hustoty, které má hodnotu 1000kg/m3 (netuším proč ale je to tam už co V5 existuje...)

Abyste si změřil správnou hmotnost, stačí při měření do pole Density dopsat skutečnou hustotu materiálu, viz. obrázek.

Přiložené obrázky:

Ivo

Poslat zprávu | Profil
[#4850] | Publikováno: 12.12. 2014 - 16:36
Mockrát děkuji za vysvětlení. Večer to vyzkouším.
Ivo

Poslat zprávu | Profil
[#4851] | Publikováno: 14.12. 2014 - 22:22
Dobrý večer,

Tak jsem to vyzkoušel a funguje, jak píšete. Problém byl v tom, že (díky neznalosti) jsem si předem nastavil pomocí tlačítka Customize, že chci pouze Hmotnost (Mass). Pak jsem měl něco takového (viz obrázek), hodnotu hustoty - 1000kg/m3 jsem tedy vůbec neviděl.

Ještě jednou děkuji.
Ivo

Poslat zprávu | Profil
[#4852] | Publikováno: 14.12. 2014 - 22:43
Ještě dotaz: proč to neukládá ručně upravenou hodnotu hustoty? Potřebuji uložit hodnotu hmotnosti do proměnné – potřebuji tedy při změně geometrie odečítat hmotnost prvků zvlášť a počítat dál s ní…
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4853] | Publikováno: 15.12. 2014 - 00:06
Prostě neumí...

Můžete ale počítat jen s objemem a výslednou hmotnost zjistit až jako poslední. Jinak to asi neuděláte. Nebo můžete použít více Body a sčítat je pomocí bool. operací, ty se pak dají jednotlivě vážit.
Matějček Pavel

Poslat zprávu | Profil
[#4854] | Publikováno: 15.12. 2014 - 06:13
Dobrý den,
ještě mě napadlo že můžete do formule proměnné vložit
"(objem z měření * hustota z part body)"
a budete mít výsledek který potřebujete.
kovacovaxea

Poslat zprávu | Profil
[#4858] | Publikováno: 17.12. 2014 - 08:22
Dobry den, mozem k tejto teme este jednu otazku? Da sa pri merani objemu, teda zaroven aj hmotnosti, vyselektovat viac Body naraz? Lebo este sa mi to nijakym sposobom nepodarilo, dakujem


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.