Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

DMU Kinematics

Kompletní přehled příspěvků v tématu DMU Kinematics řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Dodous

Poslat zprávu | Profil
Datum: 25.5. 2010 | Zobrazeno: 12057x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahoj,

jsem tu opět s daším dotazem. Jak "spojím" více mechanismů tak, aby se hýbaly všechny společně, pod řízením nějakého základního mechanismu?

Mám jeden mechanismus (soustavu ramen), který bych chtěl "rozkopírovat" ale mám každou "kopii" uloženou jako samostatný mechanismus (možná je to chyba), a nemůžu ho navázat na základní (řídící) mechanismus, vždy mi to vyhodí hlášku, že mám "přeconstrainováno" nebo "přecommandováno".

Neví někdo, co s tím? Nechce se mi všechny části cpát do jedné sestavy a jednoho mechanismu (moc vazeb a velká nepřehlednost).

Děkuji za pomoc.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#544] | Publikováno: 25.05. 2010 - 21:09
Každá podsestava se chová v rámci rodičovské sestavy jako jeden pevný celek, i když v ní není definovaná žádná vazba. Mělo by vám pomoci, když přepnete podsestavu z módu rigid do flexible. Stiskněte pravé tlačítko nad instatancí podsestavy a v kontextové nabídce zvolte Flexible/Rigid Sub-assembly (nebo v panelu Constraint, symbol dvou hydromotorů). Ikonka sestavy ve stromu se obarví narůžovo a podsestava se dá "řídit" zvenku.
V příloze jsem vytvořil malý příklad (válec zvedá rameno). Zkuste si měnit úhel natočení ramena - píst se bude posouvat ve válci. Pokud přepnete mód na rigid a změníte úhel, při updatu dojde k chybě.

Přiložené soubory:
flexible_rigid.zip

Dodous

Poslat zprávu | Profil
[#545] | Publikováno: 26.05. 2010 - 20:47
Děkuji Janu Cinertovi za radu, díky jemu už mi jde dát dohromady sestava. Jen mi to nejde rozhýbat v Kinematics. Při vytváření kinematických vazeb mi vyskakuje hláška, že mám moc příkazů (too many commands). Mám ale zadaný pouze jeden příkaz a to v řídící (nadřazené) sestavě, v podsestavách nemám příkaz žádný. Podsestava ani nedovolí vytvořit vlastní simulaci (není příkaz, ani pevný díl - pro správnou fci by neměl být třeba). Ale i přesto v Properties řídícího mechanismu je příznak možnosti simulace YES, mělo by se to tedy hýbat. Při dvojkliku na mechanismus se zobrazí dialogové okno simulace, ale nejde mi s tím pohnout.
Nejde mi to protože:
1. Je potřeba aby podřízené mechanismy mohly být samostatně simulovány?
2. Je to proto, že tam mám mnoho příkazů, i když je jen jeden?
3. Dělám to úplně špatně a jsem ***? :-D
4. Jiný důvod?
Je tu někdo ochotný se mi na celou sestavu podívat a poradit s rozhýbáním?
Dodous

Poslat zprávu | Profil
[#546] | Publikováno: 26.05. 2010 - 21:01
Ještě přikládám obrázky s Properties.

Přiložené soubory:
mechanism1.zip

Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#547] | Publikováno: 28.05. 2010 - 14:26
Pošli mi ten súbor na email, simulaciam sa venujem, rád pomôžem, a toto ma zaujima, rád sa niečo priučim.
Dodous

Poslat zprávu | Profil
[#548] | Publikováno: 28.05. 2010 - 15:37
Děkuji, máš sestavu v emailu. Jsem zvědavý, jak to dopadne.
Dodous

Poslat zprávu | Profil
[#562] | Publikováno: 03.06. 2010 - 20:17
Tak mechanismus mi už funguje. Nakonec jsem to celé předělal. Ještě mi zbývá udělat prezentační video.
akademikrichard

Poslat zprávu | Profil
[#1038] | Publikováno: 19.08. 2010 - 20:20
mám další dotaz O:-) dá se v catii v modulu kinematika zavazbit více jak jedno těleso k základnímu rámu pokaždé když chci zavazbit druhé se mi původní vazba smaže a vymění za novou díky za odpověď
akademikrichard

Poslat zprávu | Profil
[#1042] | Publikováno: 20.08. 2010 - 09:34
Potřebuji zavazbit ozubené kolo a hřeben na obrázku z tutorialu na youtube jsem pochopil že při tvorbě vazby rack joint musí být osa otáčení a kluzná plocha na jednom tělese které je zavazbené k základnímu rámu(kotva) je tomu skutečně tak nebo se to dá nějak šikovně obejít? případně nenapadá někoho řešení moji situace na obrázku děkuji moc za odpovědi

Přiložené obrázky:

akademikrichard

Poslat zprávu | Profil
[#1077] | Publikováno: 24.08. 2010 - 08:52
nějak se mi to podařilo rozběhnout simulace šla spustit bez problémů a vše fungovalo jak mělo když jsem ale druhý den simulaci spustil znovu zčervenal mi jeden díl a přitom den předem vše fungovalo jak mělo znamená to že mám někde špatně vazbu? už z toho začínám být pomalu jelenO:-)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.