Warning: getimagesize(../download/files/5410298b4e7d0_sn_­mka.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /webx/users/catia-forum/catia-forum.cz/www/forum/topic.php on line 332
CATIA fórum - Zaoblenie telesa
Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Zaoblenie telesa

Kompletní přehled příspěvků v tématu Zaoblenie telesa řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Martin Záborský

Poslat zprávu | Profil
Datum: 10.9. 2014 | Zobrazeno: 9922x
Konfigurace CATIA: V5R19

Text dotazu:
Dobry den,

Mam v praci taky problem. Dostal som urcity skeleton podla ktoreho mam vytvorit suciastku. Vytoril som solid v podobe zalomenej rury, ktorej zalomenie musi byt zaoblene, lenze na hrane toho zaoblenia mi nechce vytvorit ziadny radius. Posielam rar kde su obrazky geometrie a stromu. Za kazdu odpoved vopred dakujem.

Přiložené soubory:
Desktop.zip

Peter Krechac

Poslat zprávu | Profil
[#4713] | Publikováno: 10.09. 2014 - 12:35
Dobrý deň, podarilo sa mi to zaoblit ale iba pokial som nepoužil Multisection solid. Podla mna bude tam pes zakopany.
Uz ste to niako vyriesil tiez by ma to zaujmalo?

Přiložené obrázky:

Martin Záborský

Poslat zprávu | Profil
[#4717] | Publikováno: 10.09. 2014 - 14:14
Skusal som uz vsetko, Menit parametre u LOFT funkcie - pouzit vodiace krivky, coupling body, tolerancie dikontinuity, atd. Tak isto som vyskusal funkcie v GSD ale problem pretrvava. Catia skratka nechce spolupracovat. Je sranda, ze napr. v NX to ide bez problemov, uplne rovnaka geometria a softver zaoblenie vytvori.
Netusím ako by som mohol problem vyriesit.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4724] | Publikováno: 10.09. 2014 - 21:28
Tak tohle je celkem jednoduché :-)

Na hraně jsou dvě místa, kde jsou plochy tangentně napojené a s tím s Catia neporadí. řešení je následovné:

1) vytvořte bod v místě, kde jsou plochy tangentní
2) v tomto bodě vytvořte rovinu kolmou na hranu, kterou chcete zaoblit
3) použijte funkci face-face fillet a jako limiting element vyberte rovinu - udělá se půlka zaoblení
4) druhou půlku již udělejte pomocí edge fillet

Příklad na obrázku....

Přiložené obrázky:

Matějček Pavel

Poslat zprávu | Profil
[#4726] | Publikováno: 11.09. 2014 - 07:21
Dobrý den,
máme Catia V5R18 ale tohle řešení u nás nefunguje. Nevím nakolik můj model odpovídá původnímu a tak jej přikládám.
Pokud zkusím zaoblení a v multisection je skica (sketch.4) přerušená ve vnější části (stačí použít na křivku break) tak zaoblení zhavaruje, ale pokud je křivka v této oblasti z jednoho kusu udělá se. Zajímavé je že pokud udělám offsety na plochách a tam použiji zaoblení ploch tak to funguje i když je křivka rozsekaná jak chce :-/ (vše je na modelu)
Jinak zaoblování mi přijde jako velká alchymie ;-)

Přiložené soubory:
Zaobleni.zip

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4739] | Publikováno: 12.09. 2014 - 12:41
Tak mám další postřeh. Na vašem modelu stačilo u zaoblení zvolit v Selection mode "minimal" a prošlo to s obyčejným Fillet. Samozřejmě se objevila hláška, že byly detekovány tangentní přechody, ale to už nikomu nevadí.

Přiložené obrázky:



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.