Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Zobrazení jen poloviny součásti v řezu sestavou

Kompletní přehled příspěvků v tématu Zobrazení jen poloviny součásti v řezu sestavou řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Bednář

Poslat zprávu | Profil
Datum: 7.5. 2014 | Zobrazeno: 10611x
Konfigurace CATIA: V5 R18

Text dotazu:
Zdravím, nevím si rady s nastavením součásti ve výkrese, aby byla vidět jen polovina součásti - po osu. V příloze je to vidět, tam jak jsou ty křížky tak to už tam nechci - prostě aby byla vidět jen polovina toho čepu, to samé u těch šroubů pod tím čepem. Neví někdo jak se to dá nastavit?

Díky moc

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4552] | Publikováno: 07.05. 2014 - 13:40
to může být způsobeno:

1) zapnutým přepínačem v kartě Properties na instanci (viz. obr)
- stačí vypnout na kartě instance nebo ve vlastnostech pohledu odtrhrnout 3D specification

2) Nastaveným Do not cut... pomocí Overload properties na pohledu

Přiložené obrázky:

Jan Bednář

Poslat zprávu | Profil
[#4553] | Publikováno: 07.05. 2014 - 13:56
Když jsem teď ve vlastnostech pohledu odtrhrnul 3D specification, tak už mně to sice zobrazilo jen polovinu toho čepu a šroubů, ale zase jsou v řezu. I přes to že mám nastaveno do not cut in section views.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4554] | Publikováno: 07.05. 2014 - 14:03
Nahrajte sem i obrázek s definicí řezu, ať je vidět kudy vede. Takhle se to nedá dobře poznat.
Jan Bednář

Poslat zprávu | Profil
[#4556] | Publikováno: 07.05. 2014 - 14:53
tady je to zjednodušeně, u té formy to bylo moc velké a nepřehledné, když jsem teda odtrhrnul to 3D spec tak mě to udělá polovinu toho čepu, ale zase je v řezu a to já nechci

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4557] | Publikováno: 07.05. 2014 - 15:44
Použijte funkci Offset section view, na šroubu zapněte Do not cut (v pohledu 3D spec.) a řez veďte podle obrázku.

Přiložené obrázky:

Jan Bednář

Poslat zprávu | Profil
[#4558] | Publikováno: 07.05. 2014 - 16:28
Problém je, že bych potřeboval ten řez vést tak jak mám, viz obr. takže to bude asi problém, jinak to nejde?

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4562] | Publikováno: 13.05. 2014 - 08:55
Z principu to není možné. Buď se šroub (čep) bude řezat, a pak ho uvidíte podle typu (řez / průřez) a směru pohledu. V případě který jsem ukázal v předchozím příspěvku se polovina šroubu skryje za materiál bloku a uvidíte jen polovinu (šroub se neřeže). Pokud je u součásti nastaveno "Do no cut...", vždycky bude vidět celá nezávisle na definiční čáře řezu. Možná se to v jiných CADech chová jinak, v Catii je to takhle.
Jan Bednář

Poslat zprávu | Profil
[#4563] | Publikováno: 13.05. 2014 - 18:43
Už jsem to vyřešil, že jsem vedl řez z druhé strany tak jak jste mi poradil, díky za všechny rady :)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.