Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Deklarace proměnných

Kompletní přehled příspěvků v tématu Deklarace proměnných řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
Datum: 5.5. 2014 | Zobrazeno: 9108x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahoj,
mám prosím následujicí dotaz.
Snažím se do již funkčních scriptů v prostředí CatVBA doplnit deklaraci proměnných.
U základních typů jako je Byte, Long, Spring, ... věřím, že se ovlivní rychlost sciptu. To se, ale týká proměných objektů pro Catii např.:

Dim oExt1 As HybridShapeExtremum

Dim oMaxX As HybridShapePointCoord
Dim NormalXZ2 As HybridShapePlaneNormal


atd., tak zde nevím, zda-li daná deklarace má vůbec nějaký význam. Může mi prosím na to někdo odpovědět?

Dále by mě ještě zájímalo, zda-li je jedno jestli se na začátku scriptu nejdříve deklarují všechny proměnné a nebo je lepší umísťovat logicky v průběhu scriptu.

Děkuji moc za rady.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4548] | Publikováno: 05.05. 2014 - 14:54
Dobrý den,

protože také nejsem programátor, zkusím odpovědět jen podle toho co vím (takže pokud to bude ne úplně správně, můžou mi zasvědcenější drbat hlavu).

Pokud se u proměnné nedeklaruje typ, CATIA automaticky přiřazuje typ Variant, který je samozřejmě náročnější na přidělenou paměť. Správnou deklarací se tedy dá určitě nějaká část paměti ušetřit. Otázka je, jaký to bude mít ve finále efekt. pamatuju si, že tohle nám vtloukali do hlavy na škole, když byl každý kB (!!!) paměti nad zlato. Dnes, kdy je 8GB RAM a více pomalu standard, už si můžeme dovolit nebýt tolik důslední.

S deklarací na začátku je to podobné. Pokud deklaruji proměnnou, systém si automaticky vyhradí určitý prostor v paměti (podle typu). Když ji pak náhodou nepoužiju, de facto plýtvám. Takže u některých proměnných, který se použijí jen sporadicky v některých ojedinělých případech se můžou deklarovat dynamicky v toku kódu. Já to občas použiju.

Tak a programátoři teď do mě mohou začít šít ... :-)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.