Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Catia na notebooku

Kompletní přehled příspěvků v tématu Catia na notebooku řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
rekkon

Poslat zprávu | Profil
Datum: 8.5. 2010 | Zobrazeno: 16759x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahoj,

chtěl bych se zeptat zda někdo nemáte zkušenosti s Catií na notebooku.
Plánujeme nákup nových stanic a byla mi nabídnuta i tato varianta, ale značku a typ notebooku si budu muset asi vybrat sám. Jde mi hlavě o stabilitu a rozumný výkon.
Popř. pokud můžete poradit jaká značka a typ by byla pro Catii nejlepší. Cena by neměla překročit 70.000Kč

Díky



Jan Svoboda

Poslat zprávu | Profil
[#486] | Publikováno: 08.05. 2010 - 15:28
Ahoj, já mám cca. 2 a půl roku Dell Precision M6300, T7500 @ 2.20GHz, 4GB RAM, NVIDIA Quadro FX 1600M. Asi před rokem a jsem měnil nabíječku (uvolnil se kabel), stačil jeden telefon a druhý den mi přišla nová nabíječka a ani starou nechtěli zpátky. Před týdnem odešla baterie, což si myslim že je v normě.Jinak absolutně bez problemů a na CATII je to idealní a cena byla cca. 46 tis. Az budu pořizovat nový tak zůstanu u řady Precision.
Jiří Pešek

Poslat zprávu | Profil
[#487] | Publikováno: 08.05. 2010 - 21:03
Ahoj,

my máme Dell Precision taky jsme docela spokojený. Asi bych vybíral mezi DELL nebo HP.

-Dell Notebook Dell Precision M6500 dá se dostat na potřebnou
konfiguraci:
8GB, 1066MHz DDR3 SDRAM Memory (4*2048),1GB nVIDIA FX2800M ,One® Intel™ Core i7-820QM(1.73GHz. 8MB.Quad Core),Czech Originální Windows Vista® Business SP2 (64Bit OS)

-Notebook HP EliteBook 8540p
tady je složitější si najít kombinaci hardwaru

JP
rhinos

Poslat zprávu | Profil
[#488] | Publikováno: 08.05. 2010 - 22:42
NTB je naprosto v pohode.Měl jsem Dell Precision M65,M4400 a teď nově M6500.
Záleží také co přesně v Catii děláš.Pokud je to aspoň trochu možné doporučuju 64-bitový OS a více paměti.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#489] | Publikováno: 08.05. 2010 - 23:08
Já si trochu rýpnu...
NTB Acer Extenza 5620, T5670, 3GB RAM, ATI Radeon HD 2600, kupovaný před rokem za ca 12k.
Píšu na tom makra a sem tam si zatočím nějakým modelem. U větších modelů nebo sestav se samozřejmě začíná zadýchávat, ale Catia taky běží.
Jinak ale vřele doporučuju některý z výše zmiňovaných modelů. Pokud na tom chcete opravdu pracovat, nevyplatí se moc šetřit.
rhinos

Poslat zprávu | Profil
[#491] | Publikováno: 09.05. 2010 - 08:27
No i na kole se dá dojet z Prahy do Paříže ale přeci jen pokud tam chci být rychle po vlastní ose tak to auto/letadlo/vlak bude lepší -:)

Pokud budu mít tu možnost tak bych ale volil 17" platformu...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#492] | Publikováno: 09.05. 2010 - 11:16
To v každém případě. I když se konfigurace NTB blíží nebo téměř rovná stolnímu PC, pořád k tomu nemáme 22" - 24" monitor. Menší uhlopříčka se dá koupit už i s velkým rozlišením, ale pak se na tom zase nedá pořádně dělat.
NitraM

Poslat zprávu | Profil
[#493] | Publikováno: 09.05. 2010 - 12:19
Lenovo, R500, P8400, 2 GB DDRIII RAM, ATI 3470, na normalni praci s CATIA V5 bez problemu, vetsi sestavy jsem nezkousel. Nicmene pokud bych kupoval notebook pro praci s CATII, urcite bych uvazoval o W serii od lenova. Treba W510.
Jiri mikes

Poslat zprávu | Profil
[#494] | Publikováno: 10.05. 2010 - 11:26
koukal bych hlavne na rozsiritelnost RAM,aby podporoval 8GB RAM nebo vic.
Silny dvojadro ,dle me lepsi nez slabsi vicejadro.A nebal bych se naslapany herni grafiky ,pomer cena/vykon nesrovnatelny,ale pri tom limitu 70 000 je to asi bezpredmetny :)
Znacku bych nepreferoval (vsecho made in CHina ) , vybral bych,ktery by nejvic vyhovoval - moznost dokovani , numericka klavesnice atd.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#500] | Publikováno: 11.05. 2010 - 08:27
Tak já mám Nootbuk za 18.000 Sk aj s batohom " :-) , a Catiu V5 R16 v pohode obslúži...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#501] | Publikováno: 11.05. 2010 - 08:51
Jen bych se zeptal s jak velkými modely pracujete? Ono přece jenom na načtení cirka 1,2GB sestavy už je třeba trochu lepší stroj. Když pak k tomu pracujete se třemi modely, z nichž každý má kolem 200MB a update trvá i několik minut už je výkon celkem znát.
Také jsem psal že NTB za 12k CATII zvládne, ale s výše uvedeným příkladem nehne.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#502] | Publikováno: 11.05. 2010 - 09:08
Tak tak, správna otázka... Hold na lepšie delo momentálne niesu peniaze. Ale napríklad simuláciu chodu motora to zvládlo, alebo evolventné ozubenie s počtom zubov 500 to vykreslilo. A ako ste to myslel s tou veľkosťou modelu? Ide o počet elementov alebo dĺžka modelu?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#503] | Publikováno: 11.05. 2010 - 12:05
Spíš velikost. U živého modelu postaveného v plochách, který má 250MB si počet elementů ani netroufnu odhadnout...
NitraM

Poslat zprávu | Profil
[#506] | Publikováno: 11.05. 2010 - 20:31
nemusi jit nutne jen o model/catpart. Ono delat vykres ze sestavy, ktera obsahuje pres 1GB dat neni zadna radost i na vykonnych stanicich. A co se tyce notebooku za 18k i s batohem proc ne. Ale pokud nekdo schani pracovni a ne multimedialni nastroj dostane se uplne cenou nekam jinam, i kdyz vykon bude treba slabsi. Notebooky pro firemni sferu prinaseji vetsinou nejakou pridanou hodnotu:-) Jo a v kategorii notebooku s rozlisenim minimalne 1680x1050 a matnym LCD neni moc velky vyber. Na lesklem(pravda hezky barevnem) LCD se neda pracovat.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#507] | Publikováno: 11.05. 2010 - 21:08
:-) Dobře si vzpomínám když jsme dělali výkresy sedaček k Audi Q5. Sestavy cca 800MB,
při exact módu to bylo udělat update jednoho pohledu, hned uložit, pak zkusit další pohled, což už většinou nevyšlo. Takže shodit, znovu načíst a tak dál pohled po pohledu.
A to nebyl NTB ale normální stanice (HP Workstation xw440).
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#510] | Publikováno: 12.05. 2010 - 10:50
Áno môj nootbuk za 18.000 Catiu obslúži s určitými obmedzeniami. Ale najväčšie obmedzenie je práve displej. Občas mi tam pri zložitejšej práci súčasne nevojde strom model a okná. Proste mám len 15 palcový displej (bohužiaľ lesklý) a to je dosť malá plocha. Pri kúpe tohto notbuku som sa odvolával na prácu v Catii a cenu do 20.000. Za túto cenu (18000) mi dali maximum. Ale akosi som zabudol práve na veľkosť displeju, a to mi teraz chýba!!!
Jiri mikes

Poslat zprávu | Profil
[#511] | Publikováno: 12.05. 2010 - 11:12
Uživatel odpovídá na příspěvek #510:

Pokud ma nb slouzit jako hlavni pracovni stanice,musi mit moznos dokovani a pripojeni ext. monitoru. Kdy prijdu, nb zaklapnu a jedu na velkym monaku,s plnohodnotnou klavesnici a mysi. Pripojit ext. monitor lze skoro vsude,staci nosit kablik,pripadne redukci a na hotelu se i na malym lesklym displeji daji lehke zmeny udelat ,nebo data prohlidnout.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#512] | Publikováno: 12.05. 2010 - 11:15
No keď pracujem doma tak to pripojím ku LCD Samsung 22", ktorý má PC vstup. A v práci túto možnosť nemám. Tak všetko kreslím na 15" palcoch.
rhinos

Poslat zprávu | Profil
[#513] | Publikováno: 12.05. 2010 - 18:24
Ono v v podstate ani neni tak dulezity jak je velky monitor(na tom NTB) ale spise se tu jedna o to rozliseni.Velka vetsina standartnich NTB ma na cad proste male rozliseni.
NitraM

Poslat zprávu | Profil
[#514] | Publikováno: 12.05. 2010 - 18:37
nemelo by se ani zapominat na pomer stran. V dnesni dobe modni 16:9 je docela hrozne na praci. Bohuzel sehnat notebook s lcd 4:3 je nadliskej ukol. Ono i klasicke LCD sehnat ve formatu 4:3 je docela narocne a tyto LCD jsou o dost drazsi.
Jiří Lebruška

Poslat zprávu | Profil
[#536] | Publikováno: 20.05. 2010 - 15:20
Mozna je to mimo misu, ale je mozne se minimalne inspirovat certifikovanym HW (co se tyka procesoru, grafickych karet apod). http://www.3ds.com/support/certified-hardware/windows-certified-workstations/
V sekci Windows 32bit jsou i nektere certifikovane ntb. Osobne pouzivam Lenovo W500 a i kdyz uz to neni stary dobry ThinkPad tak na me otaceni modelu to staci ;)
Pepe_CZ

Poslat zprávu | Profil
[#1093] | Publikováno: 26.08. 2010 - 13:41
jen bych si dovolil poznamenat, že Certifikace, znamená nálepka se zárukou vyšší ceny.

Studenti ať mají rozum, a na toto vůbec nekoukají.
HW je jen kus šrotu, pracující na jednom principu. Vykonávají práci vyvolanou pořád stejnými příkazy, jen jde o to jak nejrychleji dojít k cíli, že si s podporou HW vůbec nelamte hlavu. Dnešní výběr HW ve vodách Intel+AMD ATI+NVidia je téměř 100%tní zárukou funkčnosti.

Všeobecně mohu doporučovat rádoby "herní" notebooky. Disponují výkonějšími processory a nejvýkonějšími GKartamy své třídy (zdali střední nižší či vyšší), které sice nejsou mnohdy tak podstatné, ale klíčové je to, že jsou pod palbou těžké konkurence, a tedy jsou v poměru k workstationu, levné.

Firmám ale mohu doporučit jedině certifikované Dell sestavy. Někdo přeci Dell živit musí ;-)

Co je pro CADY důležité:
processor + adekvátní rychlost RAM = rychlost výpočtů a načítání parametrických součástí či sestav
kapacita RAM = pro ty, kdo pracují s oběmnými sestavami je toto klíčový parametr k práci.
rychlost HDD = možná to nikomu nepřijde, ale načítací a ukládací časy jsou dosti závisle i na rychlosti HDD, platí to obecně pro všechen druh softwaru. Catia ale využívá především kapacitu RAM.
GK = podpora D3D a OpenGL, zásadní je rychlost jádra, kapacita a typ pamětí zde nehrají příliš zásadní roli, proto pokud člověk využívá opravdu jen MD2, a dělá běžnou designérskou činnost, nemusí si dělat taktéž příliš velkou starost s výběrem superkvalitní Karty. Narozdíl od her, se zde vykreslování v podobě počtu snímků za vteřinu nedá příliš uplatnit, jde spíše o subjektivní dojmy - toho jsou si výrobci vědomi a celke tohoto faktu zneužívají v neprospěch zákazníka. Bohužeol není obrany, dokud budou lidé profesionální karty kupovat....

profi karty pomalu ale jistě své přednosti ,vlivem agresivního vývoje 3D herní grafiky, ztrácejí. (v případě CAD softwarů pro mainstream)

PS: už někdo našel nějaký test, kde je jasně danné, proč musím kupovat pro práci FX karty od NVidie? Nějaký výstižný a doma lehce ověřitelný, zda jsou výsledky opravdu správné a né podplacené? Děkuji, já toto velmi rád ocením, protože vycházím doposud jen ze subjektivního dojmu, jelikož jsem ještě neměl možnost žádných oficiálních srovnání.
Marek

Poslat zprávu | Profil
[#1253] | Publikováno: 28.10. 2010 - 00:29
ahoj, tak chtel bych se zeptat taky ohledne výberu notase pro Catii V5R19. Chci si koupit precision M4500. ale mam par dilem... jako prvni je procesor, jestli zvit ctyrjadro i7-720QM, ktery bezi na 1,6GHz a nebo radeji sahnout po cvoujadru i7 - 620M, ktery bezi na 2.66GHz. druha otazka je ohledne grafiky.. jak je ve srovnani FX880 se starsi FX1700 a potom s FX1800? dekuju moc, za kazdou odpoved
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1257] | Publikováno: 28.10. 2010 - 19:05
Jaké moduly budete využívat? Při jakés takés klasice MD2, HD2 Catia stejně využívá pouze jedno jádro, zbylá nejedou. Opakem je modul FEM, tam dokáže Catia využít v některých fázích výpočtu všechna jádra. Takže na obyč modelování spíše výkonnější dvoujádro.
A s těmi grafikami je to jak říká Pepe_CZ. Myslím že na "modelování" stačí daleko levnějsí karty než FX.
Marek

Poslat zprávu | Profil
[#1259] | Publikováno: 28.10. 2010 - 22:17
no predevsim to pouzivat na MD2 s GSD. no tak jako asi by stacili.. ale mam zkusenost s tim, ze pokud jsem mel slabsi grafiku a tak, tak pri otevreni velke sestavy, tak mi to neustale padalo...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1260] | Publikováno: 29.10. 2010 - 10:40
Tady je to otázka, jestli jsou pády opravdu způsobené slabou grafikou. Znám případy, kdy stačilo nainstalovat novější ovladače a bylo po padání.
Neberte to tak, že vám doporučuju horší grafiku, spíš nevidím důvod dávat do toho drahou FX.
rhinos

Poslat zprávu | Profil
[#1262] | Publikováno: 29.10. 2010 - 12:21
Ono kdyz je to Quadro FX jeste neznamena ze je to nejak extremne vykonna karta.
V poslednich Dell Precisionech M4400/6400/4500/6500 to uz jsou sice solidni karty ale treba v M65/M4300 to nebylo nic moc.
Moje zkusenost s Catii na NTB je takova ze kdyz se grafika na nejakou dobu zasekne tak to vetsinou konci klasickou hlaskou "command interupt" a Catie spadne.
Co jsem tak patral tak to je zpusobeno tim ze si Catie nemuze sahnout na licenci a tak to vyhodnoti ze proste licenci nema a ukonci se.
Sveho casu se mi to stavalo i na certifikovanych pevnych stanicich s ATI Fire GL
Marek

Poslat zprávu | Profil
[#1263] | Publikováno: 29.10. 2010 - 17:42
no tak to me se stavalo, ze kdyz jsem mel notase s "obycejnou" kartou, tak mi hodne padala s hlaskou click ok to terminate.... no ale ted mam M4400 a s tim mi jeste ani jednou nespadla. tak vzhledem k tomu, ze ho budu urcite kupovat, tak ted uz resim jen tu posledni otazku, co se tyce procesoru... jestli koupit dvoujadro, i7ktere bezi na 2,66 GHz a nebo ctyrjadro,i7, ktere bezi na 1,7GHz, ale kdyz se to vstahne na jedno jadro, tak bezi az na 3 GHz...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1264] | Publikováno: 29.10. 2010 - 18:19
Click OK to terminate téměř vymizelo po přechodu na Win7 a 64bit Catii. Někdy se stane, že Catie spadne bez varování, ale oproti předchozímu je to spíš výjimečně. Když "sežere" veškerou volnou RAM, začně být hodně pomalá a stejně je lepší ji shodit a pustit znovu, ale už jen tak nespadne, což je zásadní.
A k tomu procesoru. Pokud by jedno jádro na 4-jádru dávalo větší výkon než na 2-jádru, pak si ho kupte, při srovnatelném výkonu to myslím zbytečné.
Pepe_CZ

Poslat zprávu | Profil
[#1271] | Publikováno: 01.11. 2010 - 16:32
Uživatel odpovídá na příspěvek #1253:


Zdravím,
aktuálně mám koupený nový notebook Lenovo Y560. Processor i7 720Q běží velice rychle, a zvládá naprosto vše co po něm chci. Přes FEM až po Rendering v R19 na Win 7 64bit.

Rozdíly mezi novými FX kartami se hledají obtížně, protože je jisté jenom jedno, Catii rozhodně utáhnou. Otázka jak a co. Osobvně jsme nebyl vůbec uchvácen výkonem fx1700. To mohu směle tvrdit, že i má aktuuální ATI 5730 válí tuto kartu pro běžné MD2 a GSD použití úplně ve všem (taky mnohem modernější a všestranější karta), ale znovu podotýkám na běžnou modelářskou činnost v rozsahu středně velkých sestav. Víc už bych kecal, protože zde mé zkušenosti končí.

pokud opravdu chcete notebook pro práci v MD2 a GSD, nedělejte si možná vůbec starosti s koupi FX karet, pokud to není třeba nějakou podmínkou pro společnost kde pracujete. Pokud jej máte jen pro sebe, kupte klasický mainstream, aspoň zvýšíte jeho universálnost :-)
Ing. Jaroslav Víteček

Poslat zprávu | Profil
[#5949] | Publikováno: 17.08. 2016 - 09:56
Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli někdo mi nemůže doporučit sestavu ntb do 30 tisíc, na kterém se dá trošku pracovat (malé a střední formy). Děkuji
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5950] | Publikováno: 18.08. 2016 - 08:43
Dobrý den,

pokud chcete uspokojivý stroj, volil bych asi Dell, řady M4xxx, nebo pak M6xxx. Verze M4600 a M4700 jsou na vaše požadavky pořád celkem výkonné a dají se použité pořídit do 20.000,-. M4800 pak stojí kolem těch 30k. Záleží jak budete chtít velký a jaká přesně bude konfigurace. Nešel bych s s RAM pod 16GB, k tomu aspoň 256GB SSD, grafiky bývají nVidia Quadro KxxxM, procesor ideálně i7.

Pak je ještě druhá možnost pořídit něco od HP, já mám momentálně ZBook s i7, ale to stálo řádově 2x tolik.

V každém případě bych se držel Dellu nebo HP, které jsou pro Catii certifikované. Z diskuze jste určitě vyčetl, že můžou fungovat i jiné NTB, ale je to vždycky loterie. Takže klidně můžete pořídit relativně "obyčejný" NTB, na kterém Catie pojede jak po másle, jindy nadupaný herní stroj bude mít problémy. Vždycky je to o grafice a ovladačích, které si spolu s Catií nerozumí.



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.