Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Velká sestava

Kompletní přehled příspěvků v tématu Velká sestava řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
Datum: 27.3. 2014 | Zobrazeno: 11292x
Konfigurace CATIA: R20

Text dotazu:
Pracuji na relativně velké sestavě, která se skládá cca z 250 různých parts v různých podsestavách.
Můj problém je, že když do dané sestavy vkládám další part popř. otevírám do samostatného okna tak to hrozně dlouho trvá (omezení na procesoru - jede na 100 % resp. dané jádro).
Zkoušel jsem deaktivovat nějaké podsestavy, které momentálně nepotřebuji, ale problém se nezměnil. Vím, že existují ještě možnosti jako je:
Component/Unload nebo Representations/Deactive Node nebo Deactive Terminal Node,
ale s tím nemám moc zkušeností a netuším, zda-li daný problém řeší.

Poradí prosím někdo?
Děkuji.

Tomáš Bernát

Poslat zprávu | Profil
[#4485] | Publikováno: 27.03. 2014 - 06:08
v Tools-Options je volba "Deactivate shape on open", ktera umozni nacist pouze strukturu sestavy. Pote se ze stromu daji dily/podsestavy aktivovat.
snad jsem se do nazvu trefil, pisu to z hlavy
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#4486] | Publikováno: 27.03. 2014 - 06:28
Děkuji za typ. To vypadá dobře. Jen upřesňují název pro případné další zájemce: Options/Infrastructure/Product Structure/Product Visualization/Representation - Do not activate default shapes on open.

Budu testovat a uvidím. Já jsem věděl o položce Cache Activation/Work with the cache system, ale zde mám pak problémy s ukládáním do našeho teamcentru.

Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#4487] | Publikováno: 27.03. 2014 - 07:14
Bohužel zjišťuji, že na rychlost vkládání (otevírání) dalších parts toto nastavení nemá min. zřetelný vliv.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4492] | Publikováno: 27.03. 2014 - 19:14
Zdravím.

Jak velká je ta sestava a jak máte výkonný HW (hlavně disk - rychlost, a RAM - její využití)? 250 dílů, tedy pokud tam každý není 10x, by ještě nemělo být kritické, alespoň ne pro načítání. Velký počet dílů, resp. instancí zvyšuje nároky na zobrazení, kdy se s modelem nedá pohnout, ale vy píšete, že je pomalé načítání.... Na druhou stranu, jakmile začne systém swapovat, rychlost jde rapidně dolů prakticky při všem.

To co píše pan Bernát by mělo výrazně pomoct, Catie se prakticky nenačítá žádná data, dokud je neaktivujete.

Přepínač Work with cache lze také použít, data se budou načítat v Visu mode, v případě ukládání by jste si to zase přepnul do Design mode, aby to vzal TeamCenter.
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#4499] | Publikováno: 28.03. 2014 - 05:45
Diky za připomínky.
Se zobrazením problém není. I když je celá sestava v show, tak pohyb je relativně plynulý tj. bez velkého trhání. I když mám zapnutou volbu od pana Bernáta, tak načítání sestavy trvá asi stejně dlouho tj. cca 3-5 min.
Upřesním parametry sestavy tj. 307 different parts a 1141 total parts.
Stanice Dell T3400 (starší typ, ale zkoušel jsem na stanici o asi 3 levels vyšší a rozdíl nebyl téměř žádný).
U swapovaní problém nevidím - paměť je využita na cca 50%.
U položky "Do not activate default shapes on open" je i Visualization mode type, kde mám nastaveno "None" - ostatní 2 volby jsou neaktivní. Znáte někdo jak se dají zapnout a kde se používají?
Vit Cerny

Poslat zprávu | Profil
[#4503] | Publikováno: 31.03. 2014 - 10:18
Přidám se, neexistuje v Catii něco jako Simpy representations z ProE?
Funguje to tak, že si uživatel si nadefinuje třeba 5 základních zobrazení sestavy a ty se mu na přání načítají (co se načte se volí
při otevírání sestavy).
Popis ZDE
Scény se se nám neosvědčily, protože se vždy načítá celá sestava. Jde mi také o úsporu času a zrychlení práce.
Vit Cerny

Poslat zprávu | Profil
[#4504] | Publikováno: 31.03. 2014 - 10:20
Uživatel odpovídá na příspěvek #4503:

omlouvám se za překlep, fce se jmenuje: Simplified Representations
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4505] | Publikováno: 31.03. 2014 - 12:15
Obávám se, že nic takového v Catii není. Kromě výše zmíněného se, pokud se bavíme o zobrazení, dá ještě nastavit úroveň detailů. Čím větší "otesánek", tím lépe se pracuje a jsou nižší nároky na HW.
Vit Cerny

Poslat zprávu | Profil
[#4507] | Publikováno: 31.03. 2014 - 15:06
Uživatel odpovídá na příspěvek #4505:

Děkuju za odpověď.
Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#6931] | Publikováno: 10.03. 2021 - 09:27
Zdravím,
Přidám se s dotazem:
Mám také potíže s velkou sestavou, ovšem jiného rázu. Tak nějak se to načte (nestihnu si udělat ani kafe, takže pohoda :-) ),
ovšem když s tím mám potom otočit, je to utrpení. Skáče to a trvá mi, než si nastavím pohled, jak chci. Zřejmě náročné zobrazení. Zkoušel jsem různě měnit volby na kartě "performance" ale bez výsledku. Vráceno na prvotní nastavení.
Jedná se o služební počítač 32GB RAM, procesor i-8700 na 3,2GHz, ale asi má slabou grafickou kartu? Přikládám obrázek nastavení a výsek analýzy z DXDiag

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6932] | Publikováno: 10.03. 2021 - 12:23
Uživatel odpovídá na příspěvek #6931:
Dobrý den,
pokud chcete mít jistotu, že se vám velká sestava bude "hýbat", chce to skutečně mít certifikovanou stanici / NTB s pořádnou grafikou a specifickými ovladači přímo pro Catii.

IntelHD grafika je pořád jen pro "kancelář". Samotné fungování Catie to nevylučuje, ale žádnou parádu neudělá.

Dnes se osazují grafiky NVidia Quadro P / T, dříve byly Quadro Kxxx (M pro notebooky), alternativa je AMD Radeon Pro WXxxx. Na stránkách DS jsou přesně vyjmenované modely, které splňují požadavky a jsou pro Catii certifikované.

Lepší výsledky může mít i některá z herních grafik, ale nikdy není jistota, že nenastanou problémy.
Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#6933] | Publikováno: 10.03. 2021 - 12:57
Damned...
No nic. Mám prozatímní stolní PC. V práci na mě prý už čeká nový NTB, tak se asi budu muset vypravit do kanceláře s tím vším bordelem kolem, co je nyní potřeba :-P
Děkuji!
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6935] | Publikováno: 10.03. 2021 - 13:08
Uživatel odpovídá na příspěvek #6933:
Tak si nechte udělat VPN připojení. U nás takhle jedou skoro všichni, doma mají kancelářské plečky a vzdáleně jsou připojení na své stanice v kanceláři. Když máte domů slušné připojení, kolikrát ani nepostřehnete rozdíl.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.