Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

3DTool

Kompletní přehled příspěvků v tématu 3DTool řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
Datum: 25.3. 2014 | Zobrazeno: 9927x
Konfigurace CATIA: V5R19

Text dotazu:
Zdravím všechny uživatele Catie a dovoluji si upozornit na program 3DTool s convertorem různých CAD formátů. Rovnou lze uložit Catpart či catproduct do stepu. Je to výhodné pro majitele configurace MD2, což bych odhadl, že je jedna z nejrozšířenějších.
Dále uvedu příklad, kdy jsem dvacet minut převáděl 100MB soubor prt z unigraficu se stoprocentní úspěšností do catpartu V5R19 velikost 170MB. Žádné plochy, jen tělesa.
Abych jen nejásal, tak ze čtyř testovaných souborů formátu x_t mi to převedlo těleso jen v jednom případě. Ale u ostatních jsem dostal alespoň plošnou obálku, ze které těleso šlo snadno vytvořit.
Myslím, že jen jako konvertor to má velkou hodnotu. Nehledě na to, že samotný 3DTool je velice dobrý prohlížeč s možností vytváření samospustitelných souborů - vlastně klonů tohoto prohlížeče s prohlíženým modelem.
Za cenu okolo 17 000Kč to vážně není špatný program.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4484] | Publikováno: 26.03. 2014 - 14:58
Zdravím,

podle popisu to zní až neuvěřitelně. Jakého charakteru byly převáděné modely? Jednodušší tvary nebo obecné plochy. Z minulosti mám zkušenost, že např. převodník CATIA - SolidWorks také u jednoduchých tvarů fungoval, ale jakmile se v modelu vyskytlo víc ploch, byl konec.

Jinak 17.000 opravdu není moc, jedna licence bohatě pokryje celé oddělení a oproti ceně za STEP interface je to zadarmo.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#4501] | Publikováno: 28.03. 2014 - 11:32
Dobrý den

Byla to vstřikovací forma na zadek televize. Zhruba 1300 dílů v jednom multipartu.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.