Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Jak přinutit Catii ukládat do složky, ze které jsem otevřel?

Kompletní přehled příspěvků v tématu Jak přinutit Catii ukládat do složky, ze které jsem otevřel? řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
Datum: 4.3. 2014 | Zobrazeno: 9516x
Konfigurace CATIA: V5R19

Text dotazu:
Ahoj lidi

Kde nastavím, aby mi catia automaticky nabídla uložení do adresáře, ze kterého jsem daný soubor otevřel či jen přetáhnul do okna Catie? Vím, že verze V5R17 mi to dělala. V5R19 už ne. Mám podezření, že to bude v nastavení na kartě viz obrázek přílohy.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4453] | Publikováno: 04.03. 2014 - 19:46
Tohle se tu už řešilo, bohužel bez uspokojivého výsledku. Catie si informaci o umístění někam ukládá, ale zřejmě není jak se k ní dostat ani jak nastavit, aby si pamatovala poslední umístění (odkud se otevíralo).
Standardně si pamatuje umístění odkud se naposled otevíralo i umístění kam se naposled ukládalo. Pak použije pro každou odpovídající operaci odpovídající umístění.

Už tehdy jsem ve vláknu navrhoval, že by šlo napsat jednoduché makro, takový vlastní "Open / Save" dialog, který by si pamatoval poslední cestu. Ta by se aktualizovala a ukládala při každé operaci.

PS: V tomto nastavení to není, tam jsou cesty kam všude se má Catie dívat když hledá nalinkované dokumenty.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#4458] | Publikováno: 06.03. 2014 - 12:31
Děkuji za odpověď. Moc mě to nepotěšilo, snad s tím další verze přijsou zase.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4459] | Publikováno: 06.03. 2014 - 16:41
No nevím, mám pocit že i poslední V5-6 R2013 se chová stejně ...

A u V6 už nic jako File-Open / File-Save není, tak ani není důvod se tím zabývat.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.