Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Healling Asistant

Kompletní přehled příspěvků v tématu Healling Asistant řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Martin Halaška

Poslat zprávu | Profil
Datum: 3.3. 2014 | Zobrazeno: 9611x
Konfigurace CATIA: V5 R19

Text dotazu:
Dobrý den, mám takový kuriózní dotaz. Mám plošné díly vytvořené v programu Catia a chtěl bych uměle vygenerovat chyby na plošném modelu, tak abych mohl názorně ukázat použití modulu Healling Asistant - jedná se o diplomovou práci na toto téma.
Budu rád za jakékoli tipy, pod jaké přípony díly uložit, případně jestli použít nějaký konvertor. Předem díky za tipy.

Lubomir Sykora

Poslat zprávu | Profil
[#4451] | Publikováno: 04.03. 2014 - 19:28
Skúste nakopírovať celistvú plochu ako mrtvolu /copy/paste special as result / , následne použite Boudary .
Ak máte v ploche diery , vytvoria sa Vám hraničné krivky /defekty plochy/.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4452] | Publikováno: 04.03. 2014 - 19:34
Dobrý den,

tak otázek jak opravit plochy tu bylo hodně, ale jak je rozbít ... :-)

Nejlepší je vzít jiný CAD, uložit v něm model jako IGES nebo STEP a pak načíst do CATIA, případně postup několikrát opakovat oběma směry. Dobrý zdroj jsou také data z CATIA V4 s menší přesností, to je pak úplná lahůdka.
Martin Halaška

Poslat zprávu | Profil
[#4454] | Publikováno: 05.03. 2014 - 21:40
A můžete prosím více rozebrat jak vytvořit chyby pomocí CATIA V4 když jsem data vytvářel ve verzi V5?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4455] | Publikováno: 05.03. 2014 - 22:17
Myslel jsem sehnat data vytvořená ve V4....ale to asi ve škole neseženete.

Nebo jestli máte k dispozici V4, tak je ideální v ní vytvořit z Face tzv Skin (obdoba Join ve V5) a nastavit co nejmenší přesnost (jde tuším 0,01mm). Když pak takto vytvořenou plochu načtete do V5 a rozbijete pomocí Disassemble, měly by být výsledné plochy už vhodné pro HA.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.