Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

R22 a problém s catvba

Kompletní přehled příspěvků v tématu R22 a problém s catvba řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Michal

Poslat zprávu | Profil
Datum: 12.2. 2014 | Zobrazeno: 10442x
Konfigurace CATIA: V5 R22

Text dotazu:
Narazil jsem teď na problém s makry na R22. Tak třeba to někomu ušetří čas.

Uživatel měl nainstalovaný R19, R20 a nainstaloval R22 a přestala mu fungovat některá makra ve všech release. Ukázalo se, že CATIA spadla pokaždé, když se makro snažilo přistoupit na nějakou property objektu z knihovny InfTypeLib.tlb.
To je např. CATIA.Caption, CATIA.Release nebo CATIA.Version. Nezkoumal jsem, které to jsou všechny, ale na těchto to bylo pěkně vidět.
Rychle se toho dá zbavit když si objekt přetypujete na variant a pak už to funguje jak má, jen našeptávač nic nenabízí.
Ale jako lepší řešení je znovu zaregistrovat typovou knihovnu InfTypeLib.tlb. Ta je v binu CATIE. Jak zaregistrovat tlb je pěkně popsané tady: http://digital.ni.com/public.nsf/allkb/4F811A9B23F1D46E862566F700615B7A

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4421] | Publikováno: 12.02. 2014 - 13:41
Tohle je u CATVBA celkem běžné, např. stejným způsobem se musí deklarovat i Selection a nejen u R22, ale i u nížších.

S registrací někdy může být problém. Já na to narážím dnes a denně. Píšu makra v .NET a narazil jsem při první instalaci Catie V6. Některé knihovny se jmenují úplně stejně jako u V5 a pak se kódy rozpadají, protože v knihovnách nejsou nalezené potřebné objekty. V nejhorším případě se to tváří jako že je vše OK, objekty tam jsou, ale mají jinou strukturu, což se pozná až když něco nefunguje nebo začne padat.

Musel jsem si kvůli tomu udělat dávky, které spouštím podle toho pro co zrovna budu psát. Takový můj momentální standard R19SP9 funguje do R21, od R22 už se musí dávat pozor, resp. raději nezkoušet a rovnou přeregistrovat.
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#4806] | Publikováno: 05.11. 2014 - 12:54
Já mám také problémy s některými příkazy, které fungují u R19 a u dalších verzí (pokud tedy není jako poslední nainstalována R19) na daných příkazech Catia "padne".
Já jsem přesně nevěděl, jak zaregistrovat knihovnu InfTypeLib.tlb do Catia, tak jsem ji zkusil jen jednoduše zkopirovat z R19 a na PC, kde je jen R22 jsem ji nahradil. Tím se vyřešilo padání Catia na daných příkazech, ale nevím, zda-li tímto "jednoduchým způsobem" nehrozí jiné potíže (např. kapacita dané knihovny je u R22 větší a tím mě napadé, že by mohl zase být problém s nějakými jinými příkazy).

Prosím o názor, radu. Děkuji.
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#4830] | Publikováno: 02.12. 2014 - 14:54
Dobrý den,
ještě jednou prosím o radu. Pokud se správně provede daná "přeregistrace" knihovny InfTypeLib.tlb, jak se to dá ověřit?

Nyní mám např. PC kde je jen Catie R22 a potřebuji "zaregistrovat" knihovnu z R19.

Děkuji za rady.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4831] | Publikováno: 02.12. 2014 - 15:36
Měla by fungovat globální registrace celého release. Makra většinou využívají více knihoven než tuto jednu.

Příkaz je potom ...code/bin/cnext.exe /regserver v instal adresáři příslušného release.
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#4833] | Publikováno: 03.12. 2014 - 13:11
Podle mě není důvod v R22 registrovat knihovnu z R19. Jestli Vám padá makro, když se snažíte použít nějaký objekt z knihovny, tak je knihovna špatně zaregistrovaná a nějakou knihovnu prostě zaregistrovat musíte. Tak je lepší vždycky tu novější.
Jinak mi na registraci knihovny fungoval návod: http://digital.ni.com/public.nsf/allkb/4F811A9B23F1D46E862566F700615B7A
sekce "Type Libraries".


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.