Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Update cgr Cache

Kompletní přehled příspěvků v tématu Update cgr Cache řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Michal

Poslat zprávu | Profil
Datum: 6.5. 2010 | Zobrazeno: 12283x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím, pokud upravuji part v productu a poté uložím, cgr file se nezaktualizuje a já otevřu assembly se ztracenou prací. Nestává se to pravidelně, nevíte někdo jak 'násilně' zaktualizovt cgr file, nebo něco podobného ?

díky Michal

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#470] | Publikováno: 06.05. 2010 - 15:49
Dost dobře nechápu co tím myslíte. Pokud part regulérně uložíte (nejlépe přes Save Management), nemůžete práci ztratit. CGR data by se měla generovat vždy nová podle aktuálního stavu plných dat.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#471] | Publikováno: 06.05. 2010 - 15:57
Další možností jak předcházet podobným problémům je vypnout volbu Work with local cache a vůbec CGR reprezentaci nepoužívat. Pokud nepracujete s hodně velkými sestavami (1 a více GB dat), kde potřebujete ostatní díly pouze vidět a ne s nimi pracovat, je to skoro lepší.
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#472] | Publikováno: 06.05. 2010 - 16:10
o možnosti nepoužít Work with local cache vím, ale máme ve firmě pravidla, která musíme dodržovat, nebo jsou přednastavena adminem. Špatně jsem se vyjádřil, data naztratím, ale v sestavě bych musel znovu 'oklikat' party, které se po označení obnoví a změní např.tvar či polohu apod. CGR data se negenerují vždy nová a to je právě problém, který mám.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#473] | Publikováno: 06.05. 2010 - 16:54
Aha, už je mi to jasný. Pak je řešení naprosto jednoduché - před otevřením sestavy smazat stará CGR data a Catia si je bude muset znova vytvořit. Stačí zjistit v Options kam se data ukládají a smazat je.
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#474] | Publikováno: 06.05. 2010 - 17:32
máte pravdu, ale pokud smažu CGR data, pak nevyužiji možnost rychlejšího načtení dat. K***i tomu používám Local Cache. Omlouvám se, možná mám špatné informace..
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#477] | Publikováno: 07.05. 2010 - 09:04
Pokud potřebujete načíst nové stavy jiných dílů, CGR data se stejně musí znovu vygenerovat. Dokonce si myslím, že to Catia dělá sama (po načtení sestavy se zobrazí hlášení "The old CGR data representation has been deleted" nebo tak nějak.
Tohle znovuvygenerování by se mělo provést samo, ale předtím je myslím třeba shodit znovu spustit Catii, protože si všechno drží v paměti - i když soubor zavřete. Po jeho znovuotevření se vám načte to, co je v paměti a ne to, co opravdu chcete otevřít.
Příklad: Otevřete soubor, zavřete, nahradíte ho novějším se stejným názvem, opět otevřete a uvídíte ten původní - pokud předtím neshodíte Catii. Velmi nebezpečné...
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#480] | Publikováno: 07.05. 2010 - 09:55
Přesně tak jak uvádíte v příkladu, otevírají se díly bez následujících úprav a to ve velké sestavě je opravdu nebezpečné. Otestuji chování jak popisujete, díky !
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#484] | Publikováno: 07.05. 2010 - 11:49
Tak bohužel restart CATIE nepomohl. Problém je, že CGR Cache neukládá změny partů, ale jen změny názvů apod. Takže když jsem změnil part, uložil sestavu, restartoval Catii a znovu otevřel načetly se díly ze CGR Cache beze změny dílu. Díl se změnil až po doubleclicku na změněný díl. To je velmi nebezpečné, protože sestava vypadá jinak než tomu ve skutečnosti je. Příklad viz. připojené obr...Nevím co můžu nastavit jinak...

Přiložené soubory:
cgr_cache.zip

Jiří Pešek

Poslat zprávu | Profil
[#485] | Publikováno: 08.05. 2010 - 13:50
Uživatel odpovídá na příspěvek #484:
Ahoj,
asi jsem našel váš problém, nemáte zapnutou kontrolu změny partu.Koukněte do přílohy. Tento přepínač by měl zjistit jestli nedošlo ke změně data souboru. Zkoušel jsem tento přepínač vypnout a nové cgr se nevytvoří.

Přiložené soubory:
zapnuty_prepinac.zip

Michal

Poslat zprávu | Profil
[#496] | Publikováno: 10.05. 2010 - 21:13
Ahoj,

díky moc, pomohlo mi to, byla tam jeste navic chybka v target path pro soubory CGR Cache. Spatne DLName...Diky moc
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#504] | Publikováno: 11.05. 2010 - 16:23
tak nakonec bez úspěchu trvalého rázu :-(...proste to nefunguje už nevím co s tím...Environment pro PSA Audi apod. funguje a pro Valeo to nechodí, přitom je nastavení stejné až na drobnosti, které n to nemají vliv...
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#505] | Publikováno: 11.05. 2010 - 16:25
dělal jsem na tom celý dnešek, už opravdu netuším :-(, každopádně až to vyřeším pověsím to sem, aby až to někoho potká aby věděl jak na to...
-MicK-

Poslat zprávu | Profil
[#517] | Publikováno: 13.05. 2010 - 17:15
Cache System nepracuje s cgr sestavami, vzdy jen s party. Cache System funguje na principu zmeny casovych priznaku (check timestamps) jednotlivych CATPartu. Tzn pokud provedete zmenu v sestave na danem CATPartu, ulozenim nedochazi k aktualizaci cgr souboru. To se deje az pri dalsim otevreni ulozene sestavy, CATIA porovna vsechny dily v sestave a adresar s cgr daty, mimochodem maji ve jmenu dost slozitou syntaxi, ktera umozni identifikovat zmenu (datum, UID, apod...). V pripade ze odhali zmeny na orig. modelech, dochazi k regeneraci cgr dat pouze u zmenenych modelu. Pokud provadite pouze zameny CATPartu v sestave, je dost mozne ze nedojde k identifikaci zmeny a regerace se neprovede. Chova se to tak i v situaci, kdy korektne zmenite a ulozite nejaky dil (bez zameny)?
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#518] | Publikováno: 13.05. 2010 - 23:25
Děkuji za osvětlení principu funkce. Mam otevřenou sestavu, otevřu díl, provedu změnu uložím díl i sestavu, ale v adresáři cgr se nezmění timestamp u souboru partu, který jsem změnil...čili opět otevřu sestavu s dílem beze změny, ale když na něj dvakrát kliknu, díl se změní do podoby do které jsem ho již změnil...


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.