Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Hromadné ukládání výkresů do *.pdf, *.dwg, *.stp

Kompletní přehled příspěvků v tématu Hromadné ukládání výkresů do *.pdf, *.dwg, *.stp řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jiří Maroň

Poslat zprávu | Profil
Datum: 30.1. 2014 | Zobrazeno: 17911x
Konfigurace CATIA: V5 R19 MTE

Text dotazu:
Zdravím všechny.

Prosím o pomoc zda by se dalo vytvořit makro na automatické přeukládání výkresu do formátu *.pdf, *.dxf a 3d modely do *.stp?
Dám příklad, mám hotovou sestavu s výkresy a potřebuji všechny výkresy a tvarové modely přeuložit univerzálních formátů.
Zatím to dělám otrocky jeden díl po druhém (file-> save as...) a zabere to u vetší sestavy i hodinu. A to se často opravuje…
Moje představa je že bych otevřel všechny výkresy, pak spustil makro a všechny výkresy by se přeuložily do pdf nebo dxf. Podobně bych to mohlo být s 3d modelem a ukládáním do stp.
S marky zcela začínám, o něco jsem se pokoušel, použil jsem nahrávání maker ale nedopadlo to dobře...

předem dík za pomoc.

Jiří

Tomáš Horáček

Poslat zprávu | Profil
[#4401] | Publikováno: 30.01. 2014 - 14:28
zdravim makro na prevod vykresu do pdf a dwg bych mel...na stp to asi fungovat nebude
vykresy *.CATDrawing ulozit do C:\temp\*.*
a potom spustit

Sub CATMain()
'export souboru do PDF a DWG

Set documents1 = CATIA.Documents

nume = "C:\temp\*.*"
MyFile = Dir(nume)
MyFile1 = "C:\temp\" & MyFile
While MyFile <> ""

documents1.Open (MyFile1)
Dim specsAndGeomWindow1 As SpecsAndGeomWindow
Set specsAndGeomWindow1 = CATIA.ActiveWindow

MyFile = Dir

Dim drawingDocument1 As DrawingDocument
Set drawingDocument1 = CATIA.ActiveDocument

Dim win1 As String
Dim win_pdf As String
Dim win_dwg As String

Dim product1 As Product
win1 = CATIA.ActiveWindow.Name
win2 = Split(win1, ".")
win1 = win2(0)
win_pdf = "C:\temp\vykresy\" & win1 & ".pdf"
win_dwg = "C:\temp\vykresy\" & win1 & ".dwg"

drawingDocument1.ExportData win_pdf, "pdf"
drawingDocument1.ExportData win_dwg, "dwg"

CATIA.ActiveDocument.Close

MyFile1 = "C:\temp\" & MyFile
Wend

End Sub

snad bude fungovat
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4402] | Publikováno: 30.01. 2014 - 19:21
Dobrý den,

pro tenhle požadavek mohu jedině doporučit makro od Technodatu na hromadný export základních CATIA formátů (part, product, drawing) do jiných formátů.

Kromě samotného exportu lze ještě nastavit postfix v názvu souborů (např. datum exportu) a makro se dá spustit v batch mode, tj. jako dávka, CATIA přitom běží na pozadí a po skončení exportu se vypne.

Makro ještě není v seznamu maker na vyzkoušení zde na fóru, ale už ho (a mnoho dalších) připravuju. V každém případě Vám můžu makro poslat na vyzkoušení s časově omezenou licencí. Pište klidně sem nebo na jan.cinert@technodat.cz

Přiložené obrázky:

Jiří Maroň

Poslat zprávu | Profil
[#4404] | Publikováno: 31.01. 2014 - 09:39
Díky moc za příspěvky,

Tomáši zkoušel jsem vaše makro, nakopíroval jsem výkresy do složky C:\temp\ a zkusil jsem ho spustit, ale bohužel se vždy zasekne na tomto řádku: Dim specsAndGeomWindow1 As SpecsAndGeomWindow
neví co to znamená a kde může být chyba. Pokud vás něco napadne jak to vyřešit moc rád to přivítám.

Jiří





Jiří Maroň

Poslat zprávu | Profil
[#4405] | Publikováno: 31.01. 2014 - 10:12
Díky za návrh na makro od Technodatu, rád ho vyzkouším. Můj email je f241@centrum.cz
Jen se trošku obávám té časově omezené licence. Určitě to nebude levná záležitost, věřím že makro je velmi profesionálně zpracované a jeho vývoj nebyla chvilková záležitost. Ale v tuto chvíli hledám jen nějaký základ co by mi malinko usnadnil ukládání výkresů do pdf, dwg a taky bych rád trochu nahlédl do toho jak se makra vlastně programují. Sam jsem si dokázal nastavil dvě makra na vytváření vzorového dílce a sestavy, ale s přeukládáním jsem si už nedokázal poradit. Budu moc rád za každou informaci co mě malinko někam posune. Jiří


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.