Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Výběr do okna

Kompletní přehled příspěvků v tématu Výběr do okna řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
Datum: 24.1. 2014 | Zobrazeno: 9511x
Konfigurace CATIA: V5R19SP9

Text dotazu:
Dobrý den

Potřebuji hromadně v modelovém prostoru vybrat díly. Funguje to zatažením kurzorového okna, ale díly musí být uvnitř okna. A já potřebuji vybrat i díly, které do onoho okna zasahují. Jak na to?
Dostal jsem model formy v multipártu (150MB stp) a potřebuji ho uložit a promazat na dva multipárty - pevnou a pohyblivou polovinu formy. Abych s tím vůbec mohl dělat, takhle je to na hranici možností mého PC. A vymazávat po jednotlivých dílech to trvá moc dlouho.

A ještě by bylo pěkné, kdyby smazaný díl v modelovém prostoru zmiznul kompletně také ze stromu.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4379] | Publikováno: 25.01. 2014 - 17:50
Zdravím,

s výběrem pomocí okna toho moc nesvedete. Navíc to ani nedoporučuju, protože pak můžete lehce smazat i to co nechcete. Pokud je to multipart a jednotlivá Body se nejmenují všechny stejně, dá se vybírat a mazat podle jejich názvu.

Ideální je převést multipart na sestavu, viz téma Převod na AllCatPart, pak se s tím dá lépe pracovat.

Poslednímu požadavku by pomohlo makro které by našlo rodičovské Body vybraného shape a smazalo by ho.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#4383] | Publikováno: 27.01. 2014 - 15:16
Děkuji za odpověď. To jsem trochu zklamaný, že takovou věc Catia neumí. Zrovna v tomto případě bych měl ušetřenu zhruba půlhodinu práce.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4385] | Publikováno: 28.01. 2014 - 00:21
"Odvolávám co jsem odvolal", a tak dále. Samozřejmě že to jde, používal jsem to kdysi ve výkresech a nenapadlo mě, že to je dostupné i u modelů. resp. jednou dávno to nezafungovalo tak jak jsem si představoval, proto jsem to od té doby nepoužil a asi ani nepotřeboval.

Další volny výběru jsou v panelu Select - pro váš případ je to volba Free hand selection trap (viz. obrázek). Stačí čárou, která se tvoří pod kurzorem přejet přes díly (instance, Body), ty co jsou pod čarou se vyberou.

Přiložené obrázky:

Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#4387] | Publikováno: 28.01. 2014 - 16:17
Děkuji. Ještě dalších dvanáct let používání catie a snad se ji naučím používat trochu efektivně.:)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.