Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

geometrické vazby - Constrainst

Kompletní přehled příspěvků v tématu geometrické vazby - Constrainst řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ivann

Poslat zprávu | Profil
Datum: 21.1. 2014 | Zobrazeno: 9787x
Konfigurace CATIA: catia V5

Text dotazu:
Dobrý den, nefunguje mi v geometrické vazbě (constraints) vazba coincidene . Nevím co dělám špatně či mám něco špatně nastavené. pro lepší názornost sem vkládám tutoriál kterej se snažím napodobit http://www.youtube.com/watch?v=FVCFa5fKytY
Děkuji za jakoukoliv radu.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4367] | Publikováno: 21.01. 2014 - 19:28
Co konkrétně se Vám nedaří? Vazba se nevytvoří? Můžete mít vypnutý přepínač pro trvalé vytvoření vazby, v takové případě ale Catia při potvrzení zahlásí, že vazba je pouze dočasná.

Pokud mají křivky jinou barvu než zelenou nebo bílou, je skica tzv. Overconstraint - některá z vazeb je v rozporu s jinou.
Ivann

Poslat zprávu | Profil
[#4368] | Publikováno: 21.01. 2014 - 22:09
Když zadám příkaz k vazbě coincidence tak v tabulce vazeb se coincidence nezvýrazní je pouze vodoznakem, takže jí není možné zvolit.Křivky nemají jinou barvu než bílou a zelenou, třeba dělám něco špatně při volbě křivky ale nepřijde mi to, pak už asi zbývá jen vypnutý přepínač pro trvalé vytvoření vazby ale to nevím jak zapnout...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4369] | Publikováno: 22.01. 2014 - 02:24
Tak chyba bude v tom, že máte vybranou jen jednu entitu. Jednotlivé volby se zapínají podle toho co je vybráno a usnadňují tak uživateli výběr vazby. Nebo jinak - vazba jde vytvořit jen pokud to vybraná geometrie dovoluje. Takže napřed vyberte obě entity (se stisknutým CTRL) a pak spusťte dialog s vazbami a uvidíte, že to půjde.
Ivann

Poslat zprávu | Profil
[#4380] | Publikováno: 25.01. 2014 - 21:37
Pokaždé jsem označil obě entity a je to pořád stejné. Podařilo se mi jen v jednom jediném případě vytvořit vazbu a to vubec nevím proč a hlavně jak, takže je jasný že to jde... :) jestli jste si pouštěl to video z toho odkazu jak jsem přikládal, tak jsem vytvořil pouze vazbu středu kružnice s obdelníkem tak aby se nepohybovali v horizontálním směru. To je znám ka toho ze vazba funguje ale proč nefungovala dál to nevím. Možná jsem zvolil špatné entity které tuto vazbu neumožňují ale na tom videu to očividně jde....
Ivann

Poslat zprávu | Profil
[#4381] | Publikováno: 26.01. 2014 - 16:26
Už jsem to zprovoznil, nevim co to bylo jen jsem to vypnul a zapnul a najednou není žádný problém
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4382] | Publikováno: 26.01. 2014 - 21:09
Někdy metoda "Nastoupit - vystoupit" zafunguje. :-)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.