Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

CATDUA priority 1, 2, 3

Kompletní přehled příspěvků v tématu CATDUA priority 1, 2, 3 řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Michal

Poslat zprávu | Profil
Datum: 6.5. 2010 | Zobrazeno: 11607x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravim, mám hloupý dotaz. Ve firmě používáme QChecker a jedním z kriterií je používaní CATDUA, po checknutí QCheckerem se objevují errory typu E001 CATDUA Priority 1,2,3. Jakou nedokonalost oznamují tyto chyby. Už jsem to hledal na více místech, pořád jsem nenašel odpoveď. Máte někdo radu pro mě ? (omlouvám se, jsem začátečník). S pozdravem Michal

Jiří Pešek

Poslat zprávu | Profil
[#476] | Publikováno: 07.05. 2010 - 08:21
Ahoj,
V jakém prostředí pracujete? Tuto chybu jsem ještě neviděl. Ale určitě bude v manuálu Q check popsána. http://www.transcat-plm.com/tcsoft/downloads/q-checker_v5.html
Udělali jste CATDUA na těch datech?
JP
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#482] | Publikováno: 07.05. 2010 - 10:04
Používáme různé environmenty od porsche, audi, atd (mají nastavené různé Qchecker criteria, ale CATDUA priority se objevují ve všech). Ano manuál jsem četl, je tam popsána chyba E001 CATDUA Priority 1, 2, 3 jen že to je Major, middle a minor priority. Jsou to tedy 'jen' varování, ale chtěl jsem se dozvědět více. Díky, ještě jednou projdu manuál, kdyžtak výsledek pověsím sem, třeba to někomu pomůže dál :-). Děkuju !
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#819] | Publikováno: 15.07. 2010 - 20:32
Zdravím, dlouho jsem nic nepřispěl, ale mám nějaké novinky. E001 CATDua Priority 1,2,3 je chyba, která uživateli oznamuje, že vnitřní struktura není úplně jak by měla být. 1 . znamená nejzávažnější obtíže - při odstraňování této chyby může být ovlivněna struktura modelu, 2 - středně a 1 - nejméně závažné neshody napříklady nezaktualizované countery objektů ve struktuře. Jelikož je to interní utilita přímo uvnitř Catie, QChecker tuto chybu našel, ale nedokáže ji "sám" opravit, jen na ni upozorní. Řešení je jednoduché v Catii jděte do File - Desk - kliknout pravým tlačítkem na problémový part, object a v kontextovém menu je nabídka CATDUA. Po kliknutí na CATDUA můžeme vybrat, zda-li jen check - kontrolovat strukturu, nebo clean - vyčistit nedostatky. Vlevo se objeví výsledky procesu a kód chyby, která byla příčinou chybové hlášky v QCheckeru. Důležité je vědět, že tato vnitřní struktura je sledována a následně opravována z důvodu možnosti snížení rychlosti práce s Catií. Omlouvám se pokud jste to již znal a já to jen nedobře popsal předtím, kdy jsem žadal o radu. Třeba to někomu do budoucna pomůže...Více info v interaktivním helpu CatieV5 R19...
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#820] | Publikováno: 15.07. 2010 - 20:34
Ano jinak Catdua jsme na datech dělali, nedostatek byl v nastavení batch procesu, kde CATDUA neproběhla korektně...Díky
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#822] | Publikováno: 15.07. 2010 - 20:46
CATDUA je podle mého velmi důležitá utilita a každý model by měl být nejen před archivací, ale i během práce takto vyčištěn. Jednak se zmenšuje datový objem a zadruhé sníží riziko výskytu chyb (někdy např, nelze vytvořit složitý offset, po vyčištění je vše OK).
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#824] | Publikováno: 15.07. 2010 - 21:00
Ano musím každopádně souhlasit. Kdybych to věděl na začátku (v Catii pracuji 3 měsíce:-)), vyhnul bych se spoustě chyb...Díky
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#859] | Publikováno: 16.07. 2010 - 20:22
Ono je spousta věcí, které se člověk nedozví ani na školení od profíků. Proto jsme založili fórum, aby se tyhle informace dostaly do světa.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.