Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

VBA ukončení

Kompletní přehled příspěvků v tématu VBA ukončení řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
Datum: 10.12. 2013 | Zobrazeno: 9550x
Konfigurace CATIA: V5 R20

Text dotazu:
Ahoj mám prosím následující dotaz.
Mám vytvořená nějaká macra v MVB 6.5 a ty jsou jako CatVBA uloženy na síťovém disku. Když někdo s kolegů nějaké macro spustí - macro doběhne, tak já pak nemám možnost dané macro modifikovat resp. uložit - ikona uložení je neaktivní - dokud dotyčný nezavře catii tj. stále tam visí nějaký proces.
Mám tušení, že to má něco společného s vymazáním proměnných přes syntaxi:

Set var=Nothing


ale nejsem si tím vůbec jistý. Má s tím prosím někdo zkušenost? Díky moc za rady.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4320] | Publikováno: 11.12. 2013 - 10:56
Já bych tipoval, že jakmile si CATIA makro načte kvůli spuštění, soubor catvba se zamkne a nikdo se tak na něj nedostane (na rozdíl od modelů, které si nechá smazat pod rukou). Pak je logické, že soubor je pro zápis volný až po ukončení Catia, která si ho drží. Ono už z logiky věci vyplývá, že nemůžete editovat zdrojový kód makra které běží ...

Určitě bych neprováděl úprava makra na serveru, ale u sebe, a makro na server kopíroval až po odladění.

Co se týká smazání, resp. vynulování proměnných, tak to je individuální podle toho jak potřebujete, někdy se musí uvolnit reference, vyprázdnit kolekce, pole...., aby se při další běhu makra nebraly v úvahu hodnoty z předchozích běhů.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.