Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Výběr, označení ploch na mrtvém solidu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Výběr, označení ploch na mrtvém solidu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Pavel Francák

Poslat zprávu | Profil
Datum: 30.11. 2013 | Zobrazeno: 10057x
Konfigurace CATIA: V5 R19

Text dotazu:
Mohl by mi někdo poradit zda existuje způsob jak vybrat plochy na „mrtvém“ solidu které jsou k sobě tangentně napojeny , co nejjednodušším způsobem, do ted to dělám přes Ctrl + oklikání všech ploch (potřebuji to k jejich následnému obarvení).

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4292] | Publikováno: 01.12. 2013 - 11:04
Dobrý den,

nedávno jsem řešil přesně to samé. Hledal jsem i na zahraničních fórech a nic kloudného, jak by to šlo přímo nenašel. Přitom by to mělo být úplně snadné, tangentní výběr používá hned několik funkcí (thickness, draft, extract). Pokud neexistuje nějaká nedokumentovaná syntaxe pro dotaz search, tak to opravdu asi nejde. A bohužel to nevypadá lépe ani ve vyšších release V5 (ve V6 jsem to nezkoušel).

Nakonec jsem to vyřešil makrem, které se opírá o extract a následné měření vzdáleností face na solidu od tohoto extractu, resp. bodu který se na extractu vytváří. Funguje to spolehlivě, ale s rostoucí velikostí modelu uměrně narůstá čas potřebný k identifikaci příslušnosti plochy k tangentnímu extractu. Takže uživatel pak nemusí s Ctrl oklikávat každou plochu (zvlášť pokud jsou hodně malé segmenty), ale chvilku to trvá.

Pavel Francák

Poslat zprávu | Profil
[#4297] | Publikováno: 01.12. 2013 - 15:43
Díky za tip, já na makra moc nejsem ale předám zkušenějšímu kolegovi.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4299] | Publikováno: 01.12. 2013 - 18:27
A nechcete si rovnou vyzkoušet makro Color Standard, které kromě obarvení ploch podle barevného standardu umí i výběr podle tangentní návaznosti? Licence na zkoušku zdarma na 21 dnů.
Břeťa Doležal

Poslat zprávu | Profil
[#4305] | Publikováno: 05.12. 2013 - 08:48
@Jan: Makro na výběr, funguje takto?
1. udělá se extrakt
2. prochází se jednotlivé plochy na solidu
3. měří se vzdálenosti -> určí plochy pod extraktem

Šlo by napsat kousek kódu, který prochází plochy jednotlivé plochy na Body (solidu). Zatím to nepotřebuji,ale mohlo by to být zajímavé. Ev. napsat jen kde v objektovém modelu najít kolekci ploch na Body. Předem díky.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4306] | Publikováno: 05.12. 2013 - 09:17
Kolekce faces není nikde, ale jde to takhle:
oSelection.Add(solid)

oSelection.Search(".face, sel")

primitivní, ale velice účinné...
Pavel Zálešák

Poslat zprávu | Profil
[#5506] | Publikováno: 03.12. 2015 - 10:34
Dobrý den,

tečný výběr ploch objemu je tedy možný pouze pomocí makra. Když navážu na toto téma, a zeptám se jestli je možné vybrat podobným způsobem všechny plochy objemu pro obarvení? Někdy, zejména při kopírování objemů s linkou je někdy v barvách chaos a není možné barvy ani resetovat, ani nijak jednoduše vybírat...

Díky, Pavel.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.