Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Sheetmetal

Kompletní přehled příspěvků v tématu Sheetmetal řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Kolik

Poslat zprávu | Profil
Datum: 1.11. 2013 | Zobrazeno: 10009x
Konfigurace CATIA: V5 R19 SP9

Text dotazu:
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli jde v Sheetmetalu vytáhnout základní rozměry rozvinu, které bych mohl zapsat do parametru. Hlavně díky vašemu návodu zde jsem se k tomu dostal, kde je jedna věc co mě štve, že se mi ukazuje u parametru i odkaz, nebo celý vzoreček (viz příloha), jde to nějak vyřešit?

Jde mi o to aby se samo vyplňoval polotovar plechu. Tloušťku bych měl z `Sheet Metal Parameter.1\\\\Thickness` , ale základní rozměr plechu v rozvinu nevím jak dostat. Koukal jsem, že se řešilo něco podobného http://www.catia-forum.cz/forum/topic.php?topic_id=237 , ale nepochopil jsem jak to uživatel jk myslel s tím makrem.

Předem děkuji za odpovědi a pomoc

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4222] | Publikováno: 02.11. 2013 - 13:33
Dobrý den,

u parametru se může zobrazovat hodnota nebo hodnota s formulí nebo vůbec nic. Dá se to nastavit v Options (v příloze).

Základní rozměr plechu bych zjistil stejně jako v tomto článku, jen mít PartBody bych použil GSD Extract, který bude vytvořený z rozvinutého tvaru plechu (přepínač Fold/Unfold), resp. z jeho první feature s propagací nastavenou na tangent. Extract bude stále vytvořený podle rozvinutého tvaru a samozřejmě se bude měnit podle toho, jak se bude měnit plech.

Přiložené obrázky:



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.