Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

All Eyes on Paris: první 3D model umožňuje dívat se očima zvířat

Publikováno: 2. září 2013 | Zobrazeno: 3036x
Dassault Systemes a produkční inovační společnost Current spustily realistický 3D projekt „All Eyes on Paris” („Všechny oči se upírají na Paříž“). Ten je financován z prostředků francouzského regionu Ile de France v rámci akce „Futur en Seine” („Budoucnost na Seině“). Jedinečný 3D zážitek v reálném čase je přístupný prostřednictvím interaktivního webu. Dětem i dospělým umožňuje podívat se na svět očima zvířat.

Rozhlédnout se očima kočky, krysy, psa, sokola nebo včely můžete na stránce http://www.alleyesonparis.com/index_en.html.

Náměstí Place Vendôme pohledem včely

Pohled psíma očima

Na základě vědeckých dat* přibližuje tato populárně vzdělávací hra zvířecí vidění v interaktivním 3D prostředí na příkladu známého pařížského náměstí Place Vendôme. Projekt obsahuje krátkou hru pro každé z uvedených zvířat. Hráč se snaží získat co nejvyšší počet bodů při plnění úkolů a zvládání obtíží spojených s omezeným viděním. Díky tomu se současně baví i učí.

Uživatelé mají následně možnost připojit se ke komunitní platformě, na níž mohou sdílet své dojmy, diskutovat a chatovat o svých zážitcích. Stránka je škálovatelná a brzy na ní přibudou ukázky vidění očima dalších zvířat. Cílem je vytvořit první srovnávací online platformu, která představí, jak vidí různá zvířata.

Videoukázka z projektu


*Projekt All Eyes on Paris obsahuje 3D simulaci, kterou uznali po vědecké i vizuální stránce hned tři renomovaní specialisté na veterinární oftalmologii: Dr. Didier Schmidt-Morand, Dr. Laurent Bouhanna a Dr. Jean-Pierre Jegou.

Zdroj: Tisková zpráva Grayling