Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Dopravním prostředkem Prahy blízké budoucnosti je vznášedlo

Publikováno: 21. října 2012 | Zobrazeno: 2869x
Vítězem druhého ročníku Dassault Systemes Design Challenge, jejíž účastníci měli za úkol navrhnout výrobek pro Prahu blízké budoucnosti, je Riten Gojiya. Mladý indický designér zvítězil s futuristickou vizí vznášedla „pro exkurze ve stavu beztíže“. Druhou cenu v soutěži konané pod záštitou pražského primátora získal za návrh robotické ortézy „7-miles“ Josef Ludvík Böhm. Třetí příčku získal koncept netradičního šlapadla od Jakuba Nováka.

Do mezinárodní soutěže pro mladé autory do 35 let pořádané společností Dassault Systemes a časopisem AutoDesign&Styling za podpory sdružení Czechdesign se zapojilo přes 60 designérů z celého světa. Tématem soutěže „Věk designu“ chtěli organizátoři upozornit na důležitou roli užitého designu v každodenním životě. Sedmičlenná porota vedená Anne Asensio vybrala tři účastníky finálového workshopu konaného v září v Praze. Ti své projekty dále rozvíjeli pomocí nástroje pro 3D design CATIA Natural Sketch.

„Všechny tři finálové projekty jsou realistické a přesto inovativní. Nabízejí unikátní způsob, jak mohou Prahu zažít její obyvatelé a jak mohou českou metropoli objevovat její návštěvníci. Inspirativní vítězný návrh Ritena Gojiyi dokazuje, že jeho autor je velkým vypravěčem s poetickým přístupem,“ uvedla designérka Anne Asensio, viceprezidentka společnosti Dassault Systemes a předsedkyně odborné poroty soutěže.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek v Národní technické knihovně na konferenci AutoDesign Prague. Autora nejlepšího soutěžního projektu čeká 1 000 eur. Designér druhého nejlepšího návrhu získá 500 eur a za třetí místo je vypsána odměna 300 eur.

Vedle Anne Asensio, šéfredaktora časopisu AutoDesign&Styling Radka Laubeho a Jany Vinšové z občanského sdružení Czechdesign.cz zasedli v porotě soutěže také manažer Dassault Systemes pro automobilový průmysl Miloš Korvas a přední čeští designéři Ladislav Škoda, Petr Novaque a Martin Žampach. Rozsáhlé prezentace nejen vítězných projektů nabídne příští číslo časopisu AutoDesign&Styling.

Video ze zasedání poroty v čele s Anne Asensio najdete zde:http://vimeo.com/49110591.
Video z finálového workshopu s 3D skicovacím nástrojem najdete zde: http://vimeo.com/50937607.

Pořadatelé:

Dassault Systemes – 3D Experience Company – poskytuje firmám i jednotlivcům virtuální vizi projektů pro udržitelnou inovaci. Její špičková řešení mění způsob, jímž jsou navrhovány, vyráběny a podporovány nové výrobky. Portfolio nástrojů pro spolupráci, jež společnost nabízí, podporuje sociální inovaci a rozšiřuje možnosti, kterými může virtuální svět zlepšovat svět reálný. Společnost má přes 150 000 klientů ve více než 140 zemích světa a všech průmyslových odvětvích.

Časopis AutoDesign&Styling je vizuálně pojatým prémiovým časopisem, který už sedmým rokem nabízí svým čtenářům neotřelý pohled na automobilový design. Vášeň pro krásné tvary je hlavním pojítkem originálního českého časopisu. Na jeho stránkách lze proto odhalit často překvapivá spojení napříč celým odvětvím designu, nebo vypátrat zdroje inspirace úspěšných designérů. Od čtvrté sezóny časopis vychází s česko-anglickými texty. V každém čísle na čtenáře čekají exkluzivní rozhovory s předními designéry, nejvýraznější automobilové novinky, reportáže ze zajímavých akcí, portréty legendárních tvůrců a mnoho dalších inspirativních článků.

Fotogalerie1. místo - Gojiya - vznášedlo


1. místo - Gojiya - vznášedlo


1. místo - Gojiya - vznášedlo


2. místo - Josef Ludvík Böhm - ortéza


2. místo - Josef Ludvík Böhm - ortéza


3. místo - Jakub Novák - šlapadlo


Zdroj: Tisková zpráva, Grayling