Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Nikon Corporation využije řešení CATIA a ENOVIA V6

Publikováno: 26. ledna 2012 | Zobrazeno: 2770x
Společnost Nikon Corporation zvolila za svou novou kolaborativní platformu V6 od Dassault Systemes. Výrobce optického vybavení Nikon Corporation využije řešení CATIA V6 pro podporu tvůrčích konstruktérských procesů a zpřesnění návrhů. Platforma ENOVIA V6 pak společnosti Nikon pomůže zefektivnit sdílení a správu dat a posílí bezpečnost.

Největší užitek bude mít z nového řešení Nikon Imaging Company, jedna z hlavních divizí Nikon Corportation. Verzi 6 využije při navrhování celé řady produktů včetně fotoaparátů, dalekohledů nebo mikroskopů. „Po implementaci řešení CATIA V5 před deseti lety se výrazně zvýšila efektivita našich návrhářských procesů, naši konstruktéři totiž byli schopni mnohem snáze tvořit 3D data pro digitální modely. Od řešení CATIA V6 očekáváme, že bude sloužit coby podpůrný prostředek při realizaci návrhů našich konstruktérů. Umožňuje totiž snadno a přesně přetvořit myšlenku v reálný model,“ uvedl Ken Moro z oddělení průmyslového designu Nikon Imaging.

Verze 6 poskytne společnosti Nikon jedinečnou otevřenou kolaborativní platformu. Řešení by měla pomoci zefektivnit provoz díky minimalizaci množství ukázkových modelů, jež bude nutné fyzicky sestavit, a rovněž díky urychlení rozhodovacích procesů napříč 27 dceřinými společnostmi Nikon Imaging.

O společnosti Dassault Systemes

www.3ds.com
Dassault Systemes je světový lídr v oblasti 3D a PLM (Product Lifecycle Management) řešení, která dodává více než 130 000 zákazníků v 80 zemích světa. Na trhu softwarových aplikací působí už od roku 1981. Dassault Systemes nabízí trojrozměrnou vizi celého životního cyklu produktu od návrhu přes údržbu po recyklaci.

Portfolio Dassault Systemes zahrnuje řešení CATIA pro virtuální navrhování výrobku, DELMIA pro virtuální výrobu, SIMULIA pro virtuální testování, ENOVIA pro globální kolaborativní řízení životního cyklu produktů, EXALEAD pro aplikace založené na vyhledávání, SolidWorks pro trojrozměrný mechanický design a 3DVIA pro trojrozměrnou „živou zkušenost“.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Grayling (www.grayling.com)