Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Dassault Systemes jde s verzí 6 do oblak

Publikováno: 25. července 2011 | Zobrazeno: 2745x
Společnost Dassault Systemes (3DS), světový leader v oblasti 3D a PLM řešení, představila novou online verzi platformy V6 otevřenou komunitě vývojářů, novou online prodejnu a v neposlední řadě též nové byznys služby poskytované v režimu „cloud computing”. Společnost Dassault Systemes též oznámila strategickou investici do společnosti Outscale, což je začínající firma poskytující služby na bázi nové generace SaaS (software as service).

Platforma verze 6

3DS nabízí verzi 6 jako otevřenou platformu pro poskytování tzv. živé zkušenosti, inteligentních informací, sociální inovace, projektování ve 3D a strukturování podnikových aktiv a operací tak, aby bylo dosaženo skutečné dokonalosti. Zkušenostní platforma 3DS je postavena na bázi technologie verze 6, jež je základem všech produktů 3DS (CATIA, SolidWorks, SIMULIA, DELMIA, ENOVIA, 3DVIDIA, Exalead, 3DSWYM).

Platforma verze 6 nabízí jednoduchý mechanismus pro okamžitou konfiguraci, rozšíření schopností pro mash-up a vývoj nových aplikací a zážitků pro klienty. 3DS rovněž poskytne široké komunitě vývojářů kompletní online prostředí pro vývoj, distribuci řešení živé zkušenosti.

3DStore

Společnost 3DS představila svůj 3DStore (swym.3ds.com/#3D Store) pro živou zkušenost a aplikace. 3DStore nabídne řadu služeb 3D a PLM v režimu cloud computing:
  • 3DSWYM, nová inovace v sociální oblasti
  • n!fuze – pro uživatele SolidWorks – a n!volve pro klienty používající CATIA verzi 6 – obě novinky využívají oceněnou technologii ENOVIA verze 6.
  • Přístup k produktům 3DS včetně 3DVIA nebo Draftsight
  • Přístup ke zkušenostem a aplikacím poskytovaným partnery a klienty.

Řešení postavená na verzi 6 nabízejí uživatelům možnost využívat to, co potřebují a v okamžiku, kdy to potřebují. Řešení jsou nabízena na bázi předplatného, tudíž není nutné podstupovat vstupní investice do další infrastruktury, uzavírat dlouhodobé závazky nebo na sebe brát administrativní zátěž. Řešení postavená na verzi 6 byla navržena tak, aby se dokázala přizpůsobit potřebám jakkoli velké organizace či projektu.

Dominique Florack, výkonný viceprezident společnosti Dassault Systemes zodpovědný za produkty, výzkum a vývoj novinku komentoval slovy: „Jsem velice rád, že mohu představit naše první 3D a PLM řešení v režimu cloud computing, které využívá špičkového modelu SaaS/laaS a nabízí jeho výhody našim klientům. Zkušenostní platforma 3DS nyní zprostředkovává všem vývojářům výhody organické architektury verze 6.”


Outscale

Společnost Dassault Systemes rovněž oznámila strategickou investici do společnosti Outscale, začínající softwarové firmy poskytující novou generaci služeb SaaS. Právě Outscale bude pro Dassault Systemes zajišťovat provoz na základě služeb SaaS. S Outscale bude moci Dassault Systemes zajistit pro klienty non-stop služby na nejvyšší úrovni a zároveň bude možné využít zdrojů z oblasti cloud computing a zajistit tak nejlepší možnou dostupnost online aplikací po celém světě. Nasazení PLM technologie pro správu různých míst v režimu cloud zajistí konkurenční výhodu.

„Tím, že se Dassault Systemes stal naším akcionářem, se nám podařilo dosáhnout kombinace silného mezinárodního partnera s přístupem k nejnovějším softwarovým technologiím. Naše firma nyní disponuje prostředky, které ji umožní zahájit další revoluci v oblasti IT,” prohlásil předseda představenstva Outscale Laurent Seror.

O společnosti Dassault Systemes

Dassault Systemes je světový lídr v 3D a PLM (Product Lifecycle Management) řešeních, která dodává více než 115 000 zákazníků v 80 zemích světa. Na trhu softwarových aplikací působí už od roku 1981. Dassault Systemes nabízí trojrozměrnou vizi celého životního cyklu produktu od návrhu přes údržbu po recyklaci. Společnost je také průkopníkem na poli 3D marketingových řešení.
Portfolio Dassault Systemes zahrnuje tyto produkty: CATIA pro virtuální navrhování, SolidWorks pro trojrozměrný mechanický design, DELMIA pro virtuální výrobu, SIMULIA pro virtuální testování, ENOVIA pro management životního cyklu produktů a 3DVIA pro trojrozměrnou “živou zkušenost”.

Více informací o Dassault Systemes najdete na stránce http://www.3ds.com/company/regional-spotlights/czech/.
CATIA, DELMIA, ENOVIA, SIMULIA, SolidWorks a 3D VIA jsou ochrannými známkami společnosti Dassault Systemes a jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.