Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Dassault Systèmes uvádí 3DVIA Make

Publikováno: 7. září 2015 | Zobrazeno: 3119x
Společnost Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, světový lídr v oblasti návrhářského 3D softwaru, digitálního 3D modelování a řízení životního cyklu výrobku (PLM), představila aplikaci 3DVIA Make. Ta umožní maloobchodníkům nabízet zákazníkovi personalizované produkty bez nutnosti velkých skladových zásob nebo zdlouhavých dodávek. Maloobchodníci nyní mají šanci využít obrovských příležitostí v oblasti personalizace spotřebního zboží a zároveň flexibility, z nichž budou profitovat zákazníci, prodejci i značky.

Za pomoci 3DVIA Make mohou být produkty do velké míry přizpůsobovány přáním každého zákazníka v prostředí webové stránky obchodníka či značky. Objednávky jsou splněny 3D tiskem v místní pobočce nebo dodavatelem služby, což snižuje nutnost skladovat širokou škálu zboží. Zákazník může například navštívit webové stránky nebo e-shop maloobchodníka a vytvořit si z řady materiálů, barev, tvarů a vzorů vlastní produkt. Ten si může ještě před konečným zakoupením prohlédnout v úhlu 360°. Personalizovaný produkt lze poté vytisknout pomocí 3D tiskárny a poslat spotřebiteli do několika dní od objednávky.

Náhled prostředí integrovaného do webové stránky


„Zboží, které lze vysoce personalizovat, bude v příštích letech a desetiletích důležitým zdrojem příjmů on-line prodejců,“ řekl Allan Behrens, ředitel společnosti Taxal. „Technologie 3D tisku vytváří nové příležitosti pro prodej a interakci značek, které před několika lety zkrátka nebyly možné. Podniky, které mohou efektivněji využívat možnost prodávat uživatelsky personalizované zboží a zároveň zvládnout distribuci výroby nezbytnou pro zachování dodavatelského řetězce, budou mít výrazný náskok, protože tato technologie na on-line trhu postupně dozrává.“

„Toto je první 3D řešení určené pro integraci do webových stránek firem, které zákazníkům nabídne zážitek navrhování ve virtuálním prostředí,“ řekl Vincent Picou, CEO, 3DVIA, Dassault Systèmes. „3DVIA Make je nejnovějším příkladem toho, jak se 3D technologie přesouvá od profesionálního navrhování na spotřebitelský trh, prodejcům může přinést zisk a v příštích letech způsobit revoluci v některých maloobchodních segmentech.“

3DVIA Make, založená na platformě 3DEXPERIENCE od firmy Dassault Systèmes by se zpočátku měla soustředit na design šperků, hraček a doplňků a v současné době je dostupná pro vybrané dodavatele. Produkt má minimální počáteční náklady a je založen na modelu sdílených výnosů na základě transakcí.

Poznámka redakce:

Když pomineme doslovný překlad původního článku a zamyslíme se nad vlastním nápadem, na první pohled to vypadá zajímavě, na druhý je tu několik ale... 3D tisk jde sice stále dopředu, ale pořád je tu jisté omezení co se týče vlastního tvaru výsledného výrobku a materiálu. Ne vše se dá jednoduše vytisknout (kdo bude zákazníka kontrolovat, jestli to, co navrhl, jde skutečně vyrobit). Když bude chtít zákazník prstýnek ze zlata, asi se pořádně prohne. Zde už totiž musí být místo běžného 3D tisku použita technologie laser sinteringu a to opravdu není levná záležitost.

Další ale vidím v tom, že na "představení si" svého vlastnoručně vyrobeného nápisu na čemkoliv není třeba 3D prohlížeče. Navíc celá řada těchto webových prohlížečů až dávno existuje, takže spojit 3D náhled vzorového výrobku s personalizovaným textem není nic nového.

Nakonec každý produkt si může najít své kupce, takže rozhodující bude jako vždy cena.


Videoukázka
Zdroj: Grayling