Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Auto Design Prague 2014 - Hvězdní designéři v Praze!

Publikováno: 26. září 2014 | Zobrazeno: 4484x
Již počtvrté se 18. září sjeli přední světoví designéři do Prahy na konferenci AUTO DESIGN PRAGUE 2014, kterou pořádá časopis AUTO DESIGN & STYLING. Akce si klade za cíl představovat automobilový design a nejnovější trendy prostřednictvím předních osobností oboru. V minulých letech před publikum v Národní technické knihovně předstoupili například Fabio Filippini, šéfdesignér Pininfarina, Peter Stevens z Royal College of Art nebo nebo Tony Hatter z Porsche.

Letos mezi největší hvězdy patřil například Thomas Ingenlath, senior vice president pro design Volvo Cars, který ve své řeči přiblížil skandinávský design a také nové tvarosloví Volvo včetně novinky Volvo XC90, která bude mít světovou premiéru za pár dní na autosalonu v Paříži. Dalším z přednášejících, jenž si podmanili publikum byl Julian Thomson, ředitel advanced designu Jaguar. Při jeho přednášce „10 pravidel automobilového designu“ se s jemu vlastním nadhledem zamyslel nad klíčovými tématy oboru. Precizní a velmi zasvěcenou prezentaci si připravil Johann Lemercier, který přiblížil svou práci na jednom z nejúžasnějších vozů současnosti: hybridním supersportu Ferrari LaFerrari. Mezi další netrpělivě očekávaná vystoupení patřila prezentace Gerta Hildebranda, bývalého šéfdesignéra Mini, který dnes dává tvář nové čínsko-izraelské značce Qoros, jenž míří mezi etablované evropské automobilky. Zkušený designér a velký showman nastínil tvorbu nového tvarosloví značky, jenž začíná na čistém listu papíru a přidal několik osobních postřehů ze svého bohatého profesního života. Za značku Citroen – DS vystoupil Ivo Groen, jenž vedle nového konceptu pro pařížský autosalon DS Divine poodhalil i zajímavosti z testovaní designu na prototypech a modelech.

Vedle prezentací o designu přišly na řadu i technologicky zaměřené přednášky, jako byla například prezentace Todda C. Morgana, vice presidenta Varroc lighting systems, jenž designérům vysvětli možnosti laserových a OLED světlometů, které svou kompaktní stavbou budou výrazně ovlivňovat automobilový design. Tématem designérských nástrojů se zabýval Michal Jelínek a historický pohled nabídl Jiří Hulák z Národního technického muzea.

Konference byla letos poprvé doplěna o výběrovou výstavu nejlepších absolventských prací studentů oboru „automotive design“. Z třech desítek vybraných projektů, které byly vystaveny v galerii Národní technické knihovny vybrala porota složená z přednášejících nejlepší projekt. Vyvrcholením konference se tak stalo předání ceny AUTO DESIGN PRAGUE: TALENT OF THE YEAR. Patronát nad výstavou převzal Jozef Kabaň, šéfdesignér Škoda Auto a vítěznou trofej si z jeho rukou převzal Henri von Freyberg, absolvent univerzity v Pforzheimu. Vedle ocenění získal mladý německý designér od Jozefa Kabaně i exkluzivní nabídku stáže v design studiu Škoda Auto.

„Velmi nás potěšil letošní velký zájem o konferenci i výstavu. Mezi návštěvníky jsme měli možnost přivítat hosty z USA, Jížní Koreje, Kanady, Běloruska, ale i Egypta a dalších zemí. Rádi bychom, aby AUTO DESIGN PRAGUE měli ve svých kalendářích jak lidé z designérských studií, tak studenti. Díky této akci mají unikátní možnost nejen shlédnout zajímavá vystoupení předních designérů, ale i příležitost navázat nové kontakty v přátelské a neformální atmosféře, která rámuje celou akci,“ popisuje Radek Laube, šéfredaktor pořádajícího časopisu AUTO DESIGN & STYLING.

Další podrobnosti můžete najít na webu www.auto-design-prague.cz

Galerie


Vítězný návrh
Autor článku:
Radek Laube
M: +420 774 668 860
E: laube@auto-design.cz
T/F: +420 220 910 324
www.auto-design.cz
www.facebook.com/AutoDesignStyling